KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia ciepły, w sobotę będzie 16°C. W niedzielę więcej chmur i wilgoci

Pod koniec tygodnia utrzyma się wpływ niżu, ale oprócz chmur będzie też słońce. Najładniej i najcieplej w sobotę, do 16°C. Pod koniec tygodnia utrzyma się wpływ niżu, ale oprócz chmur będzie też słońce. Najładniej i najcieplej w sobotę, do 16°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Rozległy niż utrzymuje się nad przeważającą częścią Europy, pozostaje na jego skraju również Polska. Na wschodzie kontynentu zaczyna jednak rozbudowywać się wyż, zanikają tam opady deszczu i wzrasta ciśnienie. My jesteśmy pomiędzy tymi układami, a to oznacza, że napływa do nas powietrze z kierunków południowych. Tak będzie też w nadchodzący weekend, kiedy to przez Karpaty na północ przebije się masa powietrza, która jeszcze niedawno przepływała nad Morzem Śródziemnym. W sobotę przy południowym wietrze spodziewać się możemy ponad 15°C. W niedzielę chmur przybędzie, możliwe będą nawet opady deszczu. Temperatura maksymalna w ostatni dzień tygodnia będzie niższa od sobotniej, ale wciąż wysoka jak na listopad.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (7/8 listopada 2019) pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Zachodniej, obejmującego również środkową część kontynentu. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite, jedynie wieczorem możliwe rozpogodzenia. Mgły, miejscami gęste, ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (8 listopada 2019) pozostaniemy na wschodnim kraju niżu obejmującego Europę Zachodnią i Środkową. Z południa napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (8/9 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ wtórnego ośrodka niskiego ciśnienia przemieszczającego się znad Alp nad Czechy i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z południa napływać zacznie jeszcze cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (9 listopada 2019) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Czech nad zachodnią Polskę. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (9/10 listopada 2019) pozostaniemy w zasięgu niżu, który znad zachodniej Polski wyjdzie nad Morze Bałtyckie, zaś nad ranem zacznie nasuwać się związany z nim falujący front atmosferyczny. Napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie małe, z upływem nocy będzie jednak wzrastać do umiarkowanego, a nad ranem do dużego. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (10 listopada 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Bałtyku, w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?