KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek deszcz ustąpi, wzrośnie ciśnienie i wyjrzy słońce. We wtorek do 13°C

W poniedziałek na półtorej doby rozbuduje się wyż. Maksymalnie 10°C, we wtorek nieco cieplej. W poniedziałek na półtorej doby rozbuduje się wyż. Maksymalnie 10°C, we wtorek nieco cieplej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po dziewięciodniowej dominacji niskiego ciśnienia w końcu nad Polską rozbudowuje się wyż. Po deszczowej i nieprzyjemnej niedzieli, będącej zupełnym przeciwieństwem ciepłej i suchej soboty, w poniedziałek deszcz nad ranem opady ustaną, a w ciągu dnia nawet wyjrzy słońce. Wróci dominujący na początku weekendu wiatr południowy, a rano ciśnienie - oczywiście po redukcji do poziomu morza - przekroczy 1020 hPa, co po raz ostatni miało miejsce pierwszego dnia miesiąca. Wyż nie potrzyma długo, już w środku tygodnia powróci aura niżowa i opady deszczu, jednak we wtorek możemy spodziewać się nawet blisko 13°C. Ciepło zatem wciąż dzielnie się trzyma, mimo że słońce świeci z dnia na dzień niżej i zachodzi już przed godziną 16:00.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (10/11 listopada 2019) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Białorusi. Napływać będzie chłodne i wilgotne polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu i mżawki, nad ranem zanikające. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (11 listopada 2019) rozbuduje się nad nami wyż, którego centrum będzie przemieszczać się znad Bałkanów nad Ukrainę. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, rano wschodni, potem z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, przed południem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12 listopada 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Ukrainy. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C, wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr słaby, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, do rana nieznacznie spadnie.

We wtorek w ciągu dnia (12 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ aktywnego i rozległego niżu znad Morza Śródziemnego. Nasunie się pofalowany front atmosferyczny. Pozostaniemy jednak jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami, zwłaszcza po południu i wieczorem, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?