Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Nadchodzi napływ powietrza z Afryki. Całodobowo będzie kilkanaście stopni, w dzień do 18°C

W środę dotrze do nas powietrze z Afryki. Nawet w nocy będzie kilkanaście stopni, a około południa prawie 18°C! W środę dotrze do nas powietrze z Afryki. Nawet w nocy będzie kilkanaście stopni, a około południa prawie 18°C! Fot. PixaBay

Po krótkiej przerwie znów dostaliśmy się pod wpływ rozległego niżu obejmującego przeważającą część Europy, za wyjątkiem jej wschodnich krańców. Przez Polskę zachodnią i środkową południkowo rozciąga się front polarny, oddzielający powietrze zwrotnikowe, docierającego do nas, od chłodnego polarno-morskiego, utrzymującego się na zachodzie i południowym zachodzie. Niebawem odetchniemy powietrzem, które jeszcze kilka dni temu płynęło nad Egiptem i Morzem Śródziemnym. Oczywiście tego typu sytuacja synoptyczna odbije się w temperaturze, środek tygodnia będzie u nas anomalnie ciepły - wystarczy tylko wspomnieć, że nawet w pełni nocy za oknami będzie kilkanaście stopni Celsjusza! Około południa w środę spodziewać się możemy się nawet 18°C. W tym samym czasie na Śnieżce wystąpią intensywne opady śniegu, a na przykład w Jeleniej Górze deszczu ze śniegiem przy niespełna 2°C. Druga połowa tygodnia będzie już bardziej "sprawiedliwa" pogodowo, tj. ciepło zrobi się w całej Polsce.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (12/13 listopada 2019) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Śródziemnego. Z południa napływać zacznie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (13 listopada 2019) sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Z południa napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie niewykluczony słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (13/14 listopada 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Śródziemnego. Nadal napływać będzie z południa bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże, lokalnie możliwy przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa, będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia (14 listopada 2019) sytuacja baryczna pozostaniemy w zasięgu bardzo rozległego układu niskiego ciśnienia znad Europy Zachodniej, który obejmować będzie jednak również całą środkową, południową część kontynentu i Skandynawię. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj