KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia nieco chłodniejszy, ale wciąż przyjemny. Wyż zapewni brak opadów i słońce

W najbliższy weekend sięgnie nas wyż. Nie zabraknie słońca, będzie trochę chłodniej, ale wciąż dość ciepło. W najbliższy weekend sięgnie nas wyż. Nie zabraknie słońca, będzie trochę chłodniej, ale wciąż dość ciepło. Fot. PixaBay

Potężny antycyklon znad wschodniej części kontynentu znów przejmuje władzę nad pogodą w kraju. Oczywiście Wyż Rosyjski w III dekadzie listopada musi być - i jest - układem ciśnienia, w którego centrum krąży już mroźne powietrze. I rzeczywiście, na wschodzie Europy w wielu miejscach całodobowo występują już temperatury poniżej zera stopni Celsjusza, ale choć wyż ten znów zacznie kształtować pogodę w niemal całym naszym kraju, to kontynentalny chłód dotrze tylko nad Podlasie, gdzie w sobotę spodziewamy się lekkiego, ale całodniowego mrozu przy przejmująco zimnym wietrze. Krosno i cały powiat znajdzie się w przeważającej, cieplejszej części kraju, gdyż tu kierunek wiatru przyjmie nieco większą składową południową aniżeli np. na Suwalszczyźnie. W przyszłym tygodniu pochód na zachód kontynentalnego mrozu nie będzie kontynuowany, gdyż Wyż Rosyjski zacznie tracić wpływy w Europie na skutek rozbudowy niżu znad Atlantyku. Podsumowując - absolutnie żadnych objawów zapowiadających zbliżającą się zimę, nawet skromnych - w postaci przymrozków, nie widać.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (21/22 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ Wyżu Rosyjskiego. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (22 listopada 2019) pogodę kształtować będzie ten sam Wyż Rosyjski. Ze wschodu napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (22/23 listopada 2019) pozostaniemy pod wpływem Wyżu Rosyjskiego. Z południowego wschodu napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (23 listopada 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim, napływającym z południowego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (23/24 listopada 2019) pozostaniemy na skraju wyżu znad Rosji. Utrzyma się napływ starego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (24 listopada 2019) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?