Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

580 tysięcy złotych na remont drogi Chlebna - Łubno Szlacheckie

  • autor: mg
  • poniedziałek, 19, czerwiec 2017 10:22
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
Wojewoda Ewa Leniart oraz członek zarządu powiatu Aleksander Mercik. Wojewoda Ewa Leniart oraz członek zarządu powiatu Aleksander Mercik. Fot. archiwum Powiat Krośnieński

5 mln zł trafi do podkarpackich samorządów na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz zabezpieczania osuwisk. Wsparcie na remont drogi powiatowej Chlebna-Łubno Szlacheckie otrzyma również powiat krośnieński.

REKLAMA26 maja wojewoda podkarpacki, Ewa Leniart, wręczyła samorządowcom promesy wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

- Są to środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej oraz uszkodzonej lub zniszczonej w wyniku działania osuwisk w latach 2010-2017 - informuje zespół prasowy wojewody.

Wsparcie na remont lub odbudowę infrastruktury w kwocie prawie 3,7 mln zł oraz na zabezpieczenie osuwisk w kwocie 1,3 mln zł otrzyma 9 powiatów oraz 2 gminy. Są to kolejne, priorytetowe w skali województwa zadania o znaczeniu ponadlokalnym.

Jak informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, dwie z wyżej wymienionych promes dotyczą realizacji bardzo pilnych zadań związanych z opracowaniem wstępnych dokumentów niezbędnych do zabezpieczenia osuwisk, które uaktywniły się wiosną. W ramach pozyskanych środków zostanie opracowany projekt budowlany zabezpieczenia osuwiska obejmującego swym zasięgiem drogę wojewódzką oraz wodociąg gminny w gminie Przemyśl oraz dokumentacja geologiczno-inżynierska związana ze stabilizacją osuwiska i odbudową drogi powiatowej w Krempnej.

Remont drogi powiatowej nr 1951R Chlebna - Łubno Szlacheckie
Powiat krośnieński otrzymał dotację w wysokości 580 tys. złotych. Środki w całości będą przeznaczone na remont drogi powiatowej nr 1951R Chlebna-Łubno Szlacheckie. Droga zniszczona w 2011 roku wymaga pilnej odbudowy. Zakres prac obejmuje między innymi wykonanie nawierzchni na długości 2130 m, ścięcie i uzupełnienie poboczy oraz poprawę odwodnienia. Jest to druga promesa dla powiatu krośnieńskiego przyznana w roku 2017.

Łącznie w 2017 roku samorządy z Podkarpacia otrzymały promesy na kwotę 37,4 mln zł.

mg

  • autor: mg

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj