KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rada powiatu krośnieńskiego apeluje w sprawie szpitala

Rada powiatu krośnieńskiego apeluje w sprawie szpitala Fot. KrosnoCity.pl

W czerwcu ogłoszono "sieć szpitali", czyli listę placówek tworzących system podstawowego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Szpitalowi w Krośnie przyznano II stopień. Radni powiatu krośnieńskiego apelują o zmianę stopnia na wyższy, trzeci.

REKLAMA


Rada powiatu podkreśla, że w szpitalu w Krośnie działa okulistyka oraz otolaryngologia dla dzieci. Jest to poziom świadczeń, który powinien kwalifikować nasz szpital do III stopnia.

O ogłoszeniu "sieci szpitali": informowaliśmy tutaj: Ogłoszono "sieć szpitali". Krosno zostało niedocenione

Wicestarosta Adolf Kasprzyk podkreślał, że szpitale II stopnia mają zapewnione dofinansowanie ryczałtowe tylko 50%, a III stopnień aż w 80%. O pozostałą część finansowania szpital będzie musiał zabiegać w konkursach.

- Zapewne w pierwszych latach niewiele by się zmieniło, jeżeli chodzi o stopień finansowania szpitala w Krośnie, ale docelowo te stopnie chyba mają czemuś służyć - powiedział wicestarosta Kasprzyk.

Podczas sesji odczytano też treść protestu dyrekcji szpitala skierowanego do Narodowego Funduszu Zdrowia.

W sprawie podjęcia apelu radni powiatowi byli całkowicie zgodni. Uwagi podczas dyskusji dotyczyły wyłącznie drobiazgów, takich jak literówki. W dyskusji wpominano też o wysokiej ocenie krośnieńskiej okulistyki w rankingu "Wprost": Krośnieńska okulistyka w krajowej czołówce. Wyniki rankingu "Wprost"

Radny Andrzej Guzik podkreślał, że powiat reprezentuje wspólnotę samorządową, która najliczniej korzysta z krośnieńskiego szpitala. Dopytywał też, dlaczego na sesji nie ma przedstawicieli szpitala.

- Gdyby tu byli, moglibyśmy zadać pytania, dowiedzieć się, jakie są przyczyny - mówił Guzik. Zaznaczył, że nie mogąc uzyskać wiedzy, można najwyżej domniemywać.

W swoim apelu radni w pełni poparli dyrektora w staraniach o zmianę kwalifikacji stopnia zakwalifikowania szpitala na III. Apel podjęto jednomyślnie.

Zobacz także: Nowy echokardiograf na wyposażeniu szpitala w Krośnie

pd

 • autor: pd

9 komentarzy

 • oszukany

  Guzikowi to ja niewierze ani trochę.Mnie też co innego mówił a inaczej postąpił Wyszedłem na tym -lepiej nie mówic!

  Zgłoś nadużycie oszukany środa, 26, lipiec 2017 14:07 Link do komentarza
 • wolf

  Ten Guzik to jakiś dziwny człowiek - zadawać pytania to może właścicielowi szpitala.
  A w ogóle to trochę dziwne, że nasz szpital się degraduje - czyżby komuś na tym zależało.
  Jaki cel przyświeca tym działaniom.

  Zgłoś nadużycie wolf środa, 26, lipiec 2017 13:07 Link do komentarza
 • pacjent

  Dalej powtarzam , że radny Guzik sam mógłby zaprosić dyrektora na Sesję. Oczywiście w formie pisemnej. Jeśli dyrektor odmówi to inna sprawa.

  Zgłoś nadużycie pacjent poniedziałek, 24, lipiec 2017 09:56 Link do komentarza
 • stop oszustowi Dyzmie

  oszust Dyzma podczas kampanii w 2002 roku głosił ze bedzie wspierał finansowo szpital i go oddłuży Wybory wygrał na klamstwach i naiwności wyborców i wspierających go finansowo i materialnie działaczach Do dzisiaj złodziej Dyzma nic w prawie polepszenia sytuacji szpitala nic nie zrobił Jedynie w drugą stronę. Zresztą nie tylko w tej materii. Nawet dał się nabrac dziennikarz z KC występujący na zdjęciach w ulotkach z oszustem.Zresztą ja też się dałem nabrać i jego cv do Rzeszowa zawiozłem by uzyskać poparcie dla niego itp.

  Zgłoś nadużycie stop oszustowi Dyzmie poniedziałek, 24, lipiec 2017 09:50 Link do komentarza
 • Xyz

  Do pacjenta, radny Andrzej Guzik wnioskował o zaproszenie na sesję rady powiatu dyrektora szpitala. Niestety, starosta nie widział takiej potrzeby.

  Zgłoś nadużycie Xyz niedziela, 23, lipiec 2017 23:42 Link do komentarza
 • karol

  Ten szpital nie zasługuje nawet na II stopień.

  Zgłoś nadużycie karol niedziela, 23, lipiec 2017 10:05 Link do komentarza
 • A+,-, B-,+

  Ups to moje komentarza wdarł się chochlk oczywiście powinno być NIEMERYTORYCZNIE

  Zgłoś nadużycie A+,-, B-,+ sobota, 22, lipiec 2017 16:16 Link do komentarza
 • A+,-, B-,+

  A ja niemerytonicznie odniose się do artukułu . Moją uwage przykuła twarz pana starosty a właściwie to jej kolor . Hmmm, to wynik zdenerwowania, wzburzenia degradacją krośnieńskiego szpitala czy pan starosta prosto po urlopie a może to po prostu reakcja alergiczna na nowy krem do twarzy, czy może to wina nie najlepiej wykonanego zdjecia, czy może to ta słynna filipińska choroba na która cierpią mężowie stanu z tzw. elyt a może... po prostu się czepiam i szukam dziury w całym ??? Hmmm... ?

  Zgłoś nadużycie A+,-, B-,+ sobota, 22, lipiec 2017 16:11 Link do komentarza
 • pacjent

  Panie Guzik Pan tylko domniemuje ..... Musi Pan jako radny zaprosić dyrektora i zadać kilka pytań. Wtedy nikt nie bedzie domniemywał

  Zgłoś nadużycie pacjent sobota, 22, lipiec 2017 13:11 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?