KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Program stypendialny - kolejne udogodnienia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W ubiegłym roku krośnieński program stypendiów dla najzdolniejszych uczniów został uznany za wzór do naśladowania dla innych samorządów. To nie znaczy, że system zachęt nie może być jeszcze lepszy. Na czerwcowej sesji Rady Miasta uchwalono kolejne udogodnienia dla uczniów i szkół.

REKLAMA


O przełomowych zmianach w kryteriach przyznawania stypendiów informowaliśmy w ubiegłym roku: Nowe kryteria przyznawania stypendiów. Są duże zmiany.
Zmiany zostały szybko docenione, Krosno zostało laureatem konkursu "Dobre Stypendia".

Teraz radni przegłosowali kolejne zmiany, wynikające z wniosków wyciągniętych przez pierwszy rok funkcjonowania systemu.

- Podczas tego roku zapytaliśmy dyrektorów szkół, środowiska szkolne, Młodzieżową Rade Miasta Krosna co sądzą o tym projekcie uchwały, co należałoby zmodyfikować - mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Zgłoszone uwagi i wnioski przyczyniły się do zmian.

- Zwiększyliśmy “limitowość”. Dotychczas tylko 2% ogółu uczniów z danej szkoły mogło ubiegać się o stypendium. Nową uchwałą zwiększyliśmy to do 5% - stwierdza Bronisław Baran.

Ułatwiono też zdobycie stypendium w kategorii “Omnibus”, za najwyższe wyniki w nauce. Do tej pory uczeń musiał być dodatkowo laureatem lub finalistą konkursu. Teraz to kryterium skreślono.

Ułatwiono też zdobycie stypendiów dla “indywidualistów”, uczniów utalentowanych w wąskiej dziedzinie. Aby uzyskać stypendium nie będą musieli mieć dodatkowo średniej ocen 4.0.

- To wynika z tego, że oni bardzo poświęcają się rozwojowi swojego talentu - dodał Bronisław Baran.

Zmiany w programie stypendialnym krośnieńscy radni przyjęli jednogłośnie.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?