KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

MKS: taniej, prościej i lepsze rozkłady jazdy, ale już bez "Ronda"

1 grudnia w życie wejdą promocyjne obniżki biletów MKS w Krośnie. Zmieniają się zasady i ceny biletów miesięcznych. Będzie prościej i taniej. Miasto wprowadza też zmiany w rozkładach jazdy. Równocześnie prezydent przybliża dalsze plany rozwoju komunikacji. Przy okazji "Rondo" przestanie być nazywane rondem.

REKLAMA


O przygotowywanej obniżce cen biletów oraz o planowanej modernizacji transportu publicznego już informowaliśmy w KrosnoCity.pl:
- Krosno: promocja w MKS!
- Hybrydowe autobusy w MKS? Jeżeli tak, to nie będą obsługiwały Jedlicza

25 listopada na specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele spółki oraz prezydent Piotr Przytocki przedstawili szczegółowo zmiany, które czekają pasażerów od grudnia i stycznia.

- Chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji publicznej. Ma temu służyć obniżenie cen biletów i zmiany rozkładów jazdy od 1 stycznia - przekonuje prezydent. Zmiany mają ułatwić przemieszczanie się autobusami.

Promocyjna obniżka cen
Od 1 grudnia bilet jednorazowy będzie kosztował 1,50 zł. To około 40% obniżki w porównaniu do dotychczasowych stawek.

Tańsze będą też bilety miesięczne, które będą kosztowały 49 zł. Taki bilet będzie obowiązywał na wszystkich liniach i zastąpi dotychczasowe, droższe bilety tylko na określone linie lub "z przesiadką".

Zmiany rozkładów
Od 1 stycznia 2017 roku zostaną zmienione rozkłady jazdy. Jest przygotowana optymalizacja tras. Główne założenia i planowane zmiany, to likwidacja linii C, D i 3 oraz zastąpienie tych połączeń nowymi liniami, lepiej dostosowanymi do potrzeb. Nowe linie obejma odcinki, które do tej pory nie były obsługiwane. Na krośnieńskie drogi wyjadą między innymi autobusy linii "okrężnych" 0 i 10, które będą zaczynały kursy przy Szpitalu Wojewódzkim i poruszały się zamiennie, w przeciwnych kierunkach. Te linie będą obejmowały wszystkie najważniejsze miejsca w mieście. Wprowadzenie zmian ma zwiększyć częstotliwość na głównych ciągach komunikacyjnych. Np. na ul. Boh. Westerplatte autobusy będą odjeżdżały co 10 minut.

Wymiana taboru
Miasto złożyło też wniosek o dofinansowanie wymiany taboru. W pierwszej kolejności ma zostać wycofanych kilkanaście najstarszych autobusów. W zamian miasto kupi 21 nowoczesnych pojazdów, w tym 11 z napędem hybrydowym.

Będą to autobusy z napędem spalinowo-elektrycznym. MKS zapewnia, że nie grozi nam problem taki jak w Częstochowie, gdzie autobusy z napędem gazowo-elektrycznym okazały się zbyt awaryjne.

Zmiany nazw przystanków. Nie będzie już "Ronda"
Zaplanowano także uporządkowanie nazw przystanków. Będą to znaczne korekty, które dla wielu osób mogą być szokujące. Głównie chodzi o nazwy związane z elementami, których już nie ma. Sztandarowym przykładem jest przystanek "Rondo", który zmieni nazwę na "Plac Monte Cassino".

pd

 • autor: pd

11 komentarzy

 • Maria.

  Miałam "przyjemność" jechać 2 razy MKS, Gburowaty kierowca, kurs opóźniony i to sporo, prawie 20 minut, linia C po godz. 16.00 (1 grudnia duże opady może to być wytłumaczenie, ale wczoraj warunki były dobre). Jeśli tak ma wyglądać to pasażerów może nie przybyć wielu.

  Zgłoś nadużycie Maria. wtorek, 06, grudzień 2016 13:57 Link do komentarza
 • cudak

  Firma z Wrocławia w kooperacji z panem FERDYNANDEM KIEPSKIM( kierowca emeryt bo takich tam najwiecej. Ustalała rozklad )kierowcy. Emeryci z załatwianymi badaniami lekarskimi bo to jeden niewidzi drugi nieslyszy trzeci niema nerki ...rozrusznik wzamiast ser a. taki obraz kierowcow. Dobrze ze kilku jest fajnych np pan Antek .Mimo tego wzzystkiego będę korzystał. Z mks bo. Cena. Cyni Cuda....

  Zgłoś nadużycie cudak wtorek, 29, listopad 2016 21:06 Link do komentarza
 • idępieszo

  Krosno takie wielkie, że kamieniem całe przerzuci, a przystanków MKS co 200 metrów .Po co przystanek na tym tzw jeszcze rondzie jak za parę metrów jest k/Kapucynów.Chyba po to żeby za darmo przejechał emeryt jeden przystanek.Współczuję tylko kierowcom co muszą stawać co parę metrów i zabierać tych tych darmowych pasażerów

  Zgłoś nadużycie idępieszo wtorek, 29, listopad 2016 20:38 Link do komentarza
 • sinbad

  Słynne Autobusy MAN ktore mialy byc Hitem...strzalem w 10 siatke sa złomowane a kosztowaly podatnikow w ......duzo pieniedzy to haslo to tak jak ZAMIEŃ CHEMIĘ NA JEDZENIE.........juz widze przytockiego barana slysia brysia i tych. Innych propagatorow ...Łacznie z przezesem SZPAKIEM (niedaleko domu ma tam przystanek w obydwie strony) jak zapier.....a mksami do pracy......

  Zgłoś nadużycie sinbad wtorek, 29, listopad 2016 20:29 Link do komentarza
 • moHer

  Nie dogodzi, w żaden sposób. Zamknij się w szafie "mks" i nie komentuj w tak głupi sposób. Wyłącz internet i też zaoszczędzisz.

  Zgłoś nadużycie moHer niedziela, 27, listopad 2016 21:22 Link do komentarza
 • Klk

  Delphi zmieni się w bwi?

  Zgłoś nadużycie Klk niedziela, 27, listopad 2016 12:49 Link do komentarza
 • mks

  To Przytocki się przeniesie z samochodu służbowego do MKS ? Budżet miasta by zaoszczędził ok.100tyś za jego wygodę.

  Zgłoś nadużycie mks niedziela, 27, listopad 2016 09:09 Link do komentarza
 • as

  OC drożeje ,paliwa drożeją , bilety tanieją - podatnicy za to załacą

  Zgłoś nadużycie as sobota, 26, listopad 2016 20:07 Link do komentarza
 • Pankrośnistka

  A ile teraz będzie kosztował bilet miesięczny, który wcześniej( i jeszcze obecnie) kosztuje 36 zł? Zmieni się mu cena, czy nie?

  Zgłoś nadużycie Pankrośnistka sobota, 26, listopad 2016 15:54 Link do komentarza
 • Pankrośnistka

  A ile teraz będzie kosztował bilet miesięczny, który wcześniej( i jeszcze obecnie) kosztuje 36 zł? Zmieni się mu cena, czy nie?

  Zgłoś nadużycie Pankrośnistka sobota, 26, listopad 2016 15:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?