KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Radni jednomyślnie popierają powstanie bulwaru rowerowego

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Plaża nad Wisłokiem, trasa rowerowo-spacerowa, miejsca do rekreacji i ćwiczeń "pod chmurką". Urząd miasta dokonuje koniecznych uzgodnień z  Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, a rada miasta podjęła kolejne uchwały. Bulwar z trasą rowerową coraz bliżej!

REKLAMA


Żeby mogła powstać trasa rowerowo-spacerowa nad Wisłokiem, konieczne było uzyskanie zgód na inwestowanie na działkach Skarbu Państwa, a także uzyskanie pozwoleń od Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

- Trwają prace związane z uzyskaniem wszystkich pozwoleń - mówi zastępca prezydenta Krosna, Bronisław Baran.

- Jest procedura i trzeba ją przejść. Byłem na rozmowach w RZGW. Oni nie stwarzają żadnych problemów - zapewnia Baran - Chcemy, żeby przy trasie były ławeczki, oświetlenie i monitoring. To są elementy na realizację, których potrzebujemy zwolnień od RZGW - dodaje Bronisław Baran.

5 czerwca rada miasta jednomyślnie wyraziła zgodę na zaciągnięcie zobowiązania na dzierżawę części położonych wzdłuż Wisłoka, a będących w zarządzie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

- Radni, jako reprezentanci mieszkańców, dobrze rozumieją temat. Wszyscy by chcieli, żeby powstały tereny służące zwiększonej aktywności ruchowej i przejechania rowerem z jednej części miasta do drugiej. Jednocześnie to niesamowicie poprawi walory estetyczne Krosna - mówi Bronisław Baran.

Trasa rowerowa będzie prowadziła nad Wisłokiem od terenów rekreacyjno-sportowych na Bursakach (od drogi za EuroGym), a za mostem na ul. Okrzei skręci wzdłuż ul. Cichej, aż do parku na Zawodziu i "pumptracku" rowerowego.

Nad samą rzeką powstaną tereny do plażowania i specjalne zjazdy, którymi będzie można się do nich dostać z trasy rowerowo-spacerowej. Zdaniem zastępcy prezydenta będzie to prawidłowe zagospodarowanie terenów nad Wisłokiem, które do tej pory są zapomniane.

Zobacz także: Jak żyje się cyklistom w Krośnie? Powstaną nowe ścieżki rowerowe

pd

 • autor: pd

5 komentarzy

 • A,

  Panie Marku, proszę nadal walczyć o swój pomysł. Te bulwary powinny byc długie, na całej długości Wisłoka w Krośnie, żeby spełniały swoje funkcje - wypoczynkową, ale i komunikacyjną, z dala od spalin. Przykładem mogą być bulwary w Rzeszowie, czy w Krakowie, ale też w wielu innych wielkich miastach. Oby tu też zrobiono je "na poziomie".

  Zgłoś nadużycie A, wtorek, 04, lipiec 2017 01:32 Link do komentarza
 • gozdek

  Łącznica to jedlicka specjalność

  Zgłoś nadużycie gozdek poniedziałek, 03, lipiec 2017 22:49 Link do komentarza
 • Hela

  Po co w Krośnie łącznica? Przecież tu się żyje z 500plus.... ścieżki spacerowe i sklepy monopolowe to podstawa

  Zgłoś nadużycie Hela poniedziałek, 03, lipiec 2017 22:23 Link do komentarza
 • Realista

  Zamiast S19 i łącznicy kolejowej będziemy mieć trasę rowerowo-spacerową i plażę na Wisłokiem ...BRAWO RADNI

  Zgłoś nadużycie Realista poniedziałek, 03, lipiec 2017 22:20 Link do komentarza
 • Marek Gransicki 03 07

  Ciekaw jestem czy ktokolwiek jeszcze pamięta spotkanie w UM z Sebastianem Boguszem i Jego pomysły na wykorzystanie rzek, jako ścieżek spacerowych... pewnie nie. Mój pomysł ma ścieżkę o długości niemal 5 km, też pewnie się pominie, bo kto by się przejmował pomysłodawcami. Pozdrawiam - architekt Marek Gransicki, autor koncepcji przedstawionej na spotkaniu Pomysł na Krosno.

  Zgłoś nadużycie Marek Gransicki 03 07 poniedziałek, 03, lipiec 2017 20:30 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?