KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rekordowy Finał WOŚP w Krośnie. Zebrano ponad 200 tysięcy złotych

Rekordowy Finał WOŚP w Krośnie. Zebrano ponad 200 tysięcy złotych Fot. Piotr Dymiński

Zgodnie z przewidywaniami tegoroczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ustaliła nowy rekord! Jednak nikt nie spodziewał się aż takiej kwoty: 223.425,96 zł. To o około połowę więcej niż w ubiegłym roku!

REKLAMA


Podsumowano tegoroczną zbiórkę na sprzęt medyczny w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krośnie. Łączna kwota, którą ogłoszono podczas konferencji prasowej 9 lutego w BWA to 223.425,96 złotych.

- To blisko 50% więcej niż w zeszłym roku - podsumowała szefowa krośnieńskiego Sztabu WOŚP, Anna Dubiel. - W tym miejscu należą się gratulacje i podziękowania całemu społeczeństwu - dodała podkreślając, że to nie jest sukces samego sztabu, tylko sukces wszystkich. - My jesteśmy tylko koordynatorami - powiedziała Anna Dubiel. Starała się przy tym wymieniać wolontariuszy, instytucje i organizacje, które pomogły Sztabowi. Istotny był udział miejskich instytucji, takich jak RCKP, które udostępniły swoje obiekty oraz wsparły Sztab organizacyjnie.

- Dziękujemy wolontariuszom, dziękujemy "dobrym aniołom", dziękujemy sponsorom. Trzeba podkreślić, że taki wynik, przekroczenie 200 tysięcy, zawdzięczamy konkretnej wpłacie firmy Cellfast - mówiła Anna Dubiel.

Podkreślała, że pieniądze zbierane na WOŚP wracają do nas, bo trafiają w formie sprzętu między innymi do krośnieńskiego szpitala.

Liczne wydarzenia związane z Finałem WOŚP w Krośnie przyciągnęły wiele osób, które chciały się wspólnie bawić i wziąć udział w kweście na sprzęt medyczny. Finał WOŚP to tradycyjnie już liczne atrakcje w różnych częściach miasta.

Zobaczcie zdjęcia: WOŚP Krosno: padnie kolejny rekord [ZDJĘCIA]

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?