KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nie dla zmiany granic Krosna. Gminy i powiat są przeciw

Nie dla zmiany granic Krosna. Gminy i powiat są przeciw Fot. gmina Miejsce Piastowe

Mieszkańcy sąsiednich gmin są przeciwko zmianie granic Krosna. Tak wynika z przeprowadzonych konsultacji społecznych. Frekwencja była bardzo wysoka. Przeciw zmianie granic opowiedziała się Rada Powiatu Krośnieńskiego. Tymczasem samo Krosno nie złożyło wniosku o zmianę granic.

REKLAMA


Przeprowadzono gminne konsultacje społeczne w sprawie zmian granic Krosna w gminach Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne. Zdecydowana większość głosujących opowiedziała się przeciw przejęciu przez miasto części ich terenu.

W gminie Miejsce Piastowe konsultacje przeprowadzono w miejscowościach, których dotyczą planowane zmiany: w Targowiskach i w Łężanach. W Targowiskach frekwencja wyniosła ponad 41%. Za włączeniem lotniska do Krosna było tylko 21 osób. Na "NIE" głosowało aż 856. W Łężanach frekwencja wyniosła 21 %. "ZA" głosowało 25 osób, na "NIE" było 324.

- Dziękuję mieszkańcom za dobitne wyrażenie opinii w tym ważnym temacie! - mówi wójt Miejsca Piastowego Marek Klara.

W Krościenku Wyżnym trwa liczenie głosów po zakończonych konsultacjach. Nieoficjalnie wiemy, że frekwencja mogła być jeszcze wyższa niż w Miejscu Piastowym, a sprzeciw wyraziło około 97% mieszkańców.

Wójtowie Miejsca Piastowego i Krościenka Wyżnego deklarują otwartość i gotowość do rozmów. Marek Klara, wójt Miejsca Piastowego przypomina, że to z ich inicjatywy wyszedł pomysł zakupu przez gminy lotniska od banku. W wywiadzie do KrosnoCity.pl stwierdził, że gdyby prezydent Krosna chciał rozmawiać i szanował sąsiadów, to już w tym roku wszyscy świętowaliby zgodnie zmianę granic.

- Zarówno gmina Krościenko Wyżne jak i gmina Miejsce Piastowe widziały możliwość współpracy z miastem Krosnem, aby ten teren wspólnie zagospodarować z korzyścią dla trzech gmin, dla powiatu i dla regionu - konsekwentnie mówi wójt Marek Klara.

Rada Powiatu przeciw
6 kwietnia radni powiatu krośnieńskiego negatywnie zaopiniowali zmianę granic powiatu krośnieńskiego polegającą na włączeniu części terenów położonych w powiecie krośnieńskim w gminie Krościenko Wyżne i w gminie Miejsce Piastowe do terytorium Gminy Miasto Krosno.

Przed wyrażeniem opinii przez Radę Powiatu Krośnieńskiego odbyły się konsultacje przeprowadzone przez powiat krośnieński z mieszkańcami gmin Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe. Zdecydowana większość mieszkańców opowiedziała się przeciw.

Zanim radni przegłosowali uchwałę wysłuchano wójtów Miejsca Piastowego i Krościenka Wyżnego.

Podczas dyskusji radni zdecydowanie opowiedzieli się przeciw poszerzeniu granic Krosna, nie są natomiast przeciwni rozwojowi tego obszaru. Uchwała w sprawie wyrażenia opinii w przedmiocie zmiany granic powiatu krośnieńskiego została przyjęta jednomyślnie.

O zmianie granic Gminy Miasto Krosno zdecyduje ostatecznie Rada Ministrów w drodze rozporządzenia, ale dopiero po przedłożeniu wniosku przez samorząd Krosna wraz z wymaganymi dokumentami. Krosno jednak nie złożyło wniosku, co oznacza odroczenie całego procesu zmiany granic.

Portal KrosnoCity.pl od początku informuje o planach poszerzenia Krosna: Ekspansja Krosna: prezydent i radni chcą nowych terenów

Zobacz także:
- Poszerzenie Krosna: nie złożono wniosku
- W tym roku nie będzie poszerzenia Krosna? Jak plany ekspansji miasta widzi druga strona?
- "Tak" dla poszerzenia Krosna. Niska frekwencja w konsultacjach

pd

 • autor: pd

7 komentarzy

 • Mieszkaniec Gminy Krościenko Wyżne

  Bardzo dobrze!!! :-) Ja wysłałem listy wyrażające mój protest i oburzenie wobec zmiany granic miasta. Ponieważ moja nieruchomość miała zostać włączona w granice miasta bez naszej zgody.
  Listy drogą elektroniczną były wysłane do: Wójta Gminy Krościenko Wyżne, Prezydenta Miasta Krosno, Rady Miasta Krosno, Rzecznika Praw Obywatelskich, Wojewody Podkarpackiego, Starosty krośnieńskiego, radnych sejmiku województwa.

  Zgłoś nadużycie Mieszkaniec Gminy Krościenko Wyżne wtorek, 24, kwiecień 2018 14:39 Link do komentarza
 • pppp

  czy można komentować ?

  Zgłoś nadużycie pppp czwartek, 19, kwiecień 2018 10:50 Link do komentarza
 • podatnik

  Po raz kolejny Przytocki wystawił mieszkańców Krosna na pośmiewisko. Najpierw ogłasza zryw do działania i mobilizuje mieszkańców Krosna. Wydaje tysiące z kieszeni mieszkanców na działania z góry skazane na niepowodzenie np. na plany, ankiety, koszty urzędników itp Następnie wycofuje się z poszerzenie miasta. Zrobił sobie kampanię wyborczą na koszt podatnika a z mieszkańców kretynów. Kiedy w krośnie przestanie marnotrawić się publiczne pieniądze.

  Zgłoś nadużycie podatnik czwartek, 19, kwiecień 2018 10:02 Link do komentarza
 • goździkowa

  lecz sie gosciu

  Zgłoś nadużycie goździkowa środa, 18, kwiecień 2018 18:24 Link do komentarza
 • gozdzik

  Na przedstawionych nam mapkach w referendum, nie ma informacji o planach budowy gazociągu Strachocina - Pogórska Wola.
  Tak traktują mieszkańców oszuści z UM z Przytockim na czele.

  Zgłoś nadużycie gozdzik środa, 18, kwiecień 2018 14:51 Link do komentarza
 • gozdzik

  Przytocki lekką ręką wydając nasze pieniądze, nie informował nas o tym.

  http://gazownictwo.wnp.pl/ndi-wybuduje-gazociag-strachocina-pogorska-wola,313309_1_0_0.html

  Zgłoś nadużycie gozdzik środa, 18, kwiecień 2018 14:41 Link do komentarza
 • gozdzik

  Tak właśnie wygląda zarządzanie publicznymi pieniędzmi w Krośnie (13 mln zamrożone, do tego koszta kredytowania i podatki od gruntu wypłacane do kasy sąsiednich gmin)
  Tę sprawę już bada prokuratura, w tle kolesie z PBS Banku, prezydent Przytocki i korupcja notariusza.

  Na "królową Zakopanego" i rzeszy urzędników jej podległych, do pewnego czasu, nie było mocnych.
  O Krośnie będzie wkrótce głośno w całej Polsce.
  CBA dotarło już do Przeworska, sprawa elektrociepłowni.
  Przytocki robisz już pod siebie?

  Zgłoś nadużycie gozdzik środa, 18, kwiecień 2018 14:15 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?