KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Koniec tygodnia nadal ciepły. W piątek uwaga na nocne i poranne mgły

Jak do tej pory listopad pokazuje głównie swoje spokojne oblicze - poza kilkoma dniami ze zwiększoną prędkością wiatru wywołaną efektem fenowym nie doświadczamy ani przejść głębokich niżów, ani dużych, nagłych wahań temperatur czy też ataków zimy, które o tej porze roku w latach ubiegłych niekiedy już się zdarzały. Spokojna będzie też końcówka bieżącego tygodnia, choć okresami widzialność obniżać się będzie za sprawą mgieł lub zamgleń.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek znajdziemy się na skraju wyżu znad północnej części kontynentu, z centrum nad Finlandią. Z południowego wschodu, znad Morza Czarnego, napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie początkowo umiarkowane, potem niebo niewidoczne i zachmurzenie całkowite. Bez opadów, ale mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność zła do umiarkowanej, od 0,1 km do 4 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W piątek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem rozległego wyżu znad północnej części kontynentu, z głównym centrum w rejonie Jeziora Onega. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie początkowo całkowite, po południu i pod wieczór możliwe przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Rano mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność od bardzo słabej do dobrej, od 0,3 km do 12 km.

W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad północnej Europy. Z południowego wschodu w dalszym ciągu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, w drugiej połowie nocy wzrastające do dużego. Bez opadów, ale możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność od bardzo słabej do umiarkowanej, od 0,5 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie stabilne.

W sobotę w ciągu dnia znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem obejmującym Europę Północną i Wschodnią a rozległym układem niskiego ciśnienia znad Atlantyku obejmującym swoją cyrkulacją całą Europę Zachodnią. Pozostaniemy w masie powietrza polarno-morskiego ciepłego, napływającej z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, bez opadów. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 3 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę dostawać się będziemy pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia znad Niemiec, związanej z rozległym niżem znad Atlantyku. Z południowego wschodu nadal napływać będzie to samo, ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Temperatura minimalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy silnym wyżem znad Rosji a rozległym niżem znad Europy Zachodniej. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?