KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek chłodnawy, wtorek ciepły i suchy. Prognoza na początek tygodnia

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Rozpoczął się wzrost ciśnienia, co sygnalizuje nam zasadniczą przebudowę pola barycznego. Już jutro nad Polską rozbuduje się mobilny wyż - rano jego centrum będzie jeszcze nad Czechami, a wieczorem już nad Kielecczyzną. W poniedziałek zatem będziemy po jego chłodnej - wschodniej stronie, gdzie zalegać będą jeszcze chmury piętra niskiego, początkowo z odchodzącego i rozmywającego się frontu, potem Cumulusy z termiki wypracowanej. We wtorek znajdziemy się już na zachód od osi klina wyżu, będzie dużo słońca, na niebie tylko chmury piętra wysokiego i - co najważniejsze - temperatura przekroczy 20 °C.

REKLAMA


Po niezbyt ciepłym poniedziałku, we wtorek słonecznie i powyżej 20 °C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy jeszcze w zasięgu wypełniającego się niżu znad Bałtyku i odchodzącego w kierunku wschodnim, rozmywającego się chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie będzie rosnąć, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1024 hPa.

W poniedziałek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Czech przemieści się nad Kielecczyznę. Pozostaniemy w tym samym, chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 14 °C do 15 °C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 40 km. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, w południe jego wartość wyniesie po redukcji do poziomu morza 1027 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne, przechodzące w obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek będziemy pod wpływem wyżu, który znad Polski Wschodniej przemieści się nad południowo-zachodnią Ukrainę. Pozostaniemy jeszcze w tym samym, chłodnym powietrzu polarno-morskim. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 4 °C do 5 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, przez noc będzie stabilne, dopiero rano zacznie powoli spadać.

We wtorek pozostaniemy na skraju tego samego wyżu, którego centrum przemieści się nad Węgry. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 21 °C do 22 °C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność bardzo dobra, od 30 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?