Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Od czwartku wraca pogodne lato. Z dnia na dzień będzie coraz cieplej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Na mapach wysokości geopotencjału 500 hPa widać bardzo wyraźny klin, którego oś sięga nad Jutlandię, zaś centrum wyżu widocznego na mapach dolnych znajduje się nieco na południowy wschód od wspomnianej osi - nad Niemcami i przemieszcza się nad Bałtyk.

REKLAMAUkład wysokiego ciśnienia zatem umacnia się, wskutek czego zachodzi wzrost ciśnienia także na poziomie morza. Proces jego umacniania się będzie trwał do piątku, układ już nabrał wszystkich cech antycyklonalnych i jest widoczny nawet w tropopauzie, będzie ponadto układem trwałym. W takich warunkach w obszarze objętym jego wpływem niemożliwe są nie tylko jakiekolwiek opady, w wielu miejscach nawet powstawanie chmur.

Czeka nas zatem dłuższy okres z niepodzielną dominacją słońca przy wysokich, a nawet bardzo wysokich temperaturach, spowodowanych napływem początkowo polarno-morskiej starej, a następnie zwrotnikowej masy powietrza.

W nocy z wtorku na środę pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu, którego centrum znad Morza Północnego przemieści się nad Danię. Pozostaniemy w starym powietrzu polarno-morskim. W pierwszej połowie nocy zachmurzenie małe, w drugiej połowie nocy i nad ranem będzie bezchmurnie. Bez opadów. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 20 km. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który znad Danii przesunie się nad Bałtyk. Nadal będziemy w tej samej masie powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne i obojętne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Morza Bałtyckiego, w tej samej - polarno-morskiej starej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek sytuacja baryczna nad całą Polską nie zmieni się w sposób istotny - pozostaniemy pod wpływem silnego wyżu znad Bałtyku, w tej samej, starej polarno-morskiej masie powietrza. Będzie zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura maksymalna od 24 °C do 25 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne rano i przed południem korzystne, po południu przechodzące w obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj