Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Po chłodnej nocy nadejdą komfortowe temperatury. Prognoza na poniedziałek i wtorek

Poniedziałkowy poranek chłodny, potem komfortowo. Na początku tygodnia umiarkowana wersja lata. Poniedziałkowy poranek chłodny, potem komfortowo. Na początku tygodnia umiarkowana wersja lata. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przed nami chyba ostatnia w tym miesiącu chłodna noc z temperaturą minimalną poniżej 10°C. Patrząc na prognozy średnio i długoterminowe, a zwłaszcza analizując przewidywaną w drugiej połowie miesiąca przebudowę pola ciśnienia i geopotencjału, druga połowa lipca zapowiada się wyraźnie cieplejsza, będą dni gorące (oczywiście nie wszystkie), a i pojedyncze dni upalne nie są wykluczone. To jednak jeszcze nie na początku tygodnia, bo w poniedziałek i wtorek popołudniami będzie przyjemnie, a temperatura maksymalna mieścić się będzie w granicach komfortu termicznego.

W nocy z niedzieli na poniedziałek będziemy pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Irlandią, Austrią i Karpatami. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu wyżu, którego centrum znad Irlandii przemieści się nad Holandię. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające - najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Holandii przemieści się nad zachodnią Polskę. Będziemy w tym samym, starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia będziemy pod wpływem wyżu z centrum nad Polską. Pozostaniemy w tym samym starym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór malejące do małego. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

JPK - Urząd Skarbowy Krosno

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj