KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga na intensywne opady deszczu. IMGW wydało ostrzeżenie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla województwa Podkarpackiego. Drogi będą śliskie, a opady ograniczą widzialność.

REKLAMA


Dla obszaru Podkarpacia prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów wyniesie miejscami od 50 do 80 litrów na metr kwadratowy łącznie z dotychczasowymi opadami burzowymi występującymi od sobotnich (19 sierpnia) godzin popołudniowych. Do chwili obecnej na południowym zachodzie województwa zanotowano w kilku miejscach sumę opadu od 40 do 55 litrów na metr kwadratowy. Największe sumy opadu przewidywane są w zachodniej połowie województwa, a szczególnie w Beskidzie Niskim.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 22:15 w sobotę (19 sierpnia) do godziny 20 w niedzielę (20 sierpnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 90 procent.

Ostrzeżenie hydrologiczne
IMGW wydał alert hydrologiczny pierwszego stopnia przed gwałtownym wezbraniem wody w rzekach.

W związku z występującymi i w dalszym ciągu prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach Wisłoki i Wisłoka spodziewane są wzrosty poziomu wody (miejscami gwałtowne) do strefy stanów wysokich. Lokalnie możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych (zwłaszcza w górnych częściach tych zlewni).

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 23:00, w niedzielę (20 sierpnia). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 75 procent.

Źródło: IMGW-PIB | Autor: mg

  • autor: Źródło: IMGW-PIB | Autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?