KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ostatni weekend wakacji będzie gorący. Słońca nie zabraknie, ale możliwe również burze

Pod koniec tygodnia będziemy w gorących masach powietrza. Oprócz wielu słonecznych chwil także opady przelotne i burze. Pod koniec tygodnia będziemy w gorących masach powietrza. Oprócz wielu słonecznych chwil także opady przelotne i burze. Źródło: Deutscher Wetterdienst (Dwd.de)

Nareszcie zrobiło się wyraźnie cieplej, pogodę kształtuje jeszcze słaby wyż, choć od zachodu napiera już zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Front ten zatrzyma się jutro nad południową częścią kraju i będzie falował aż do początku przyszłego tygodnia. W najbliższych dniach zatem mimo że nie zabraknie słonecznych chwil, to musimy się liczyć także ze sporym prawdopodobieństwem przelotnych opadów deszczu oraz lokalnych burz. Ostatni wakacyjny weekend przyniesie jednak wysokie temperatury.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (24/25.08.2017) od zachodu dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Skandynawii. W drugiej połowie nocy nasunie się strefa falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w napływającym z południowego zachodu, ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Nad ranem gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (25.08.2017) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Lokalnie niewykluczony słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (25/26.08.2017) sytuacja baryczna nie zmieni się w stopniu istotnym. Z południowego zachodu wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (26.08.2017) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Belgii przemieści się nad Niemcy i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać zacznie gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego, a miejscami do dużego. Lokalnie przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (26/27.08.2017) znajdować się będziemy w ciepłym wycinku niżu, który znad Niemiec przemieści się nad Bałtyk. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (27.08.2017) będziemy w zatoce niżu, który znad Bałtyku przemieści się nad Białoruś. Po południu od zachodu nasunie się związana z nią linia zbieżności. Pozostaniemy w gorącym i wilgotnym, zwrotnikowym powietrzu. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego, a gdzieniegdzie do dużego. Lokalnie, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 29°C do 30°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, przez większość dnia będzie spadać, po południu zacznie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?