KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jeszcze jedna chłodna noc i ocieplenie. Czwartek będzie już gorący

Ciepłe powietrze zacznie napływać w środę w ciągu dnia. Ciepłe powietrze zacznie napływać w środę w ciągu dnia. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Chłodno - przynajmniej jak na standardy wakacyjne - będzie do środy rano, potem temperatura wyraźnie wzrośnie. Zacznie do nas docierać ciepła, polarno-morska masa powietrza, w której w czwartek po południu zanotujemy 27°C lub nawet nieco więcej. Powinniśmy wykorzystać najbliższe dni, wszak jesteśmy już u progu jesieni - przynajmniej tej meteorologicznej, rozpoczynającej się 1 września.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (29/30.08.2017) pozostaniemy pod wpływem wyżu z centrum nad Białorusią. Będziemy w przetransformowanej, polarno-morskiej masie powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (30.08.2017) pozostawać będziemy pod wpływem wyżu znad wschodniej Europy. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (30/31.08.2017) sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostawać będziemy w napływającym z południowego zachodu, ciepłym powietrzu polarno-morskim. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie się lekko wahać.

W czwartek w ciągu dnia (31.08.2017) południowo-wschodnia Polska pozostawać będzie na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?