KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IMGW ostrzega: prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dla Podkarpacia. Prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

REKLAMA


Jak informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB w Krakowie, w związku z przemieszczającą się falą wezbraniową, na odcinku Wisły na terenie województwa Podkarpackiego, prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Dodatkowo na dopływach Wisły na terenie województwa, w związku z kolejną strefą opadów, w godzinach nocnych oraz w pierwszej części doby (23 września), spodziewane są ponowne wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i w dolnej części strefy stanów wysokich, miejscami z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych (szczególnie w zlewni Wisłoki oraz w górnej części zlewni Wisłoka i Sanu).

Ostrzeżenie obowiązuje do soboty (23.09) do godz. 22.

Intensywne opady deszczu - alert 1 stopnia
Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 25 l/mkw do 35 l/mkw, na południu województwa miejscami 40 l/mkw.

Ostrzeżenie obowiązuje do soboty (23.09) do godz. 10.

red.

  • autor: red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?