KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będzie porywiście wiało. Ostrzeżenie drugiego stopnia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W czwartek oraz w nocy z czwartku na piątek będzie bardzo silnie wiało. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia. Alerty dotyczą subregionu północnego Podkarpacia oraz Bieszczadów i Beskidu Niskiego.

REKLAMA


W subregionie północnym prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, z porywami do 100 km/h, początkowo południowo-zachodni, skręcający na zachodni. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek (5 października) od godz. 21 do godz. 6 w piątek (6 października).

Na obszarze Bieszczadów i Beskidu Niskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, z porywami do 100 km/h, południowo-zachodni, przed północą skręcający na zachodni. Ostrzeżenie obowiązuje w czwartek (5 października) od godz. 17 do godz. 6 w piątek (6 października).

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Zobacz również prognozę pogody: Najbliższej nocy uwaga na porywisty wiatr! Koniec tygodnia zmienny i niezbyt ciepły

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?