Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Początek tygodnia ciepły, popołudniami prawie 15°C. Będzie trochę słońca i trochę chmur

Na początku tygodnia nadal rządzić będzie niż. Temperatury jednak dość wysokie. Na początku tygodnia nadal rządzić będzie niż. Temperatury jednak dość wysokie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Napływa do nas coraz cieplejsza masa powietrza, lokalnie w południowo-zachodniej i zachodniej części Polski temperatura osiąga już 17°C, Krosno najwyższe temperatury zanotuje na początku przyszłego tygodnia. Ciśnienie dosyć niskie i jeszcze spada, w trakcie najbliższych kilkudziesięciu godzin będzie się wahać. W poniedziałek zahaczą nas fronty atmosferyczne, możliwe będą krótkotrwałe i słabe opady deszczu, ale też i przejaśnienia - tych jednak więcej we wtorek. Typowo niżowa aura, lecz w ciepłej wersji.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 marca 2018) znajdziemy się w zatoce niżu znad Morza Północnego, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Początkowo będziemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim, zaś potem napływać zacznie jeszcze cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1004 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (12 marca 2018) pozostaniemy w zatoce niżu znad Europy Zachodniej, a od południowego zachodu nasunie się mało aktywny, tym razem chłodny front atmosferyczny. Będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, tylko rano utrzyma się jeszcze powietrze zwrotnikowe stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo niewykluczony słaby, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1001 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (12/13 marca 2018) będziemy w zasięgu niżu, którego centrum przemieści się nad Morze Bałtyckie. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1002 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia (13 marca 2018) pogodę w Polsce nadal kształtować będzie niż znad Bałtyku. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj