Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Kwietniowe lato nie odpuszcza. Weekend ciepły, ze słońcem, tylko w piątek możliwa burza

W piątek będziemy w strefie zatoki niżowej. Niewykluczony przelotny deszcz i burza. W piątek będziemy w strefie zatoki niżowej. Niewykluczony przelotny deszcz i burza. Fot. PixaBay

Jeśli w III dekadzie miesiąca nie będzie chłodniej, to tegoroczny kwiecień może być jednym z najcieplejszych w historii obserwacji meteorologicznych, sięgających XVIII wieku. Pod koniec trwającego tygodnia większych zmian się nie spodziewajmy, nadal będzie wręcz letnio. Tylko w piątek niewykluczony lokalny przelotny deszcz albo burza.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (12/13 kwietnia 2018) będziemy pomiędzy wyżem znad Europy Północno-Wschodniej a niżem obejmującym zachodnią część kontynentu. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (13 kwietnia 2018) od zachodu nasunie się płytka zatoka niżu znad Niemiec i związana z nią linia zbieżności. Pozostawać będziemy w tej samej, ciepłej i dość wilgotnej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Lokalnie przelotny deszcz, niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, wschodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne, przejściowo niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (13/14 kwietnia 2018) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (14 kwietnia 2018) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji, w ciepłej i suchej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, rano będzie wzrastać, potem będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (14/15 kwietnia 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Rosji, w tej samej masie powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (15 kwietnia 2018) cała Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj