Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Początek tygodnia niezmiennie ciepły. We wtorek może przelotnie popadać i zagrzmieć

Poniedziałek ciepły i bez opadów. We wtorek lokalnie popada, może też zagrzmieć. Poniedziałek ciepły i bez opadów. We wtorek lokalnie popada, może też zagrzmieć. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Cała Polska znajduje się w bardzo ciepłej masie powietrza płynącej z dalekiego południa, od zachodu nasuwa się jednak powoli wędrujący na wschód chłodny front atmosferyczny. Dziś wieczorem znajdzie się on na linii Jelenia Góra - Koszalin, a jutro w południe zajmie strefę od Kłodzka po Olsztyn. U nas w poniedziałek wciąż ma być sucho, jedynie przybędzie chmur - wystąpią liczne piętra wysokiego i średniego, mimo to słońce przez jakiś czas będzie z nami. Ciepło, do 23°C. We wtorek natomiast nasunie się front chłodny - w obszarze podwyższonego ciśnienia nie będzie on nader aktywny, ale nie wyklucza się przelotnego deszczu lub burzy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 kwietnia 2018) pozostaniemy na skraju słabnącego wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (16 kwietnia 2018) sytuacja baryczna nie ulegnie jeszcze istotnej zmianie. Pozostaniemy w tym samym powietrzu zwrotnikowym, napływającym z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 kwietnia 2018) dostaniemy się pod wpływ płytkiej zatoki niskiego ciśnienia z pofalowanym frontem atmosferycznym. Z południowego wschodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie się wahać.

We wtorek w ciągu dnia (17 kwietnia 2018) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania płytkiej zatoki niżowej, a od północnego zachodu nasunie się związany ze wspomnianą zatoką chłodny front atmosferyczny. Przez większość dnia pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu zwrotnikowym, dopiero późnym popołudniem napływać zacznie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Lokalnie niewykluczone przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra, w opadach przelotnych i burzach przejściowo spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj