Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W piątek i w sobotę może popadać, niedziela znów słoneczna i wyżowa. Będzie jednak chłodniej

Weekend będzie chłodniejszy. W piątek i sobotę da się we znaki front, niedziela zaś już pod całkowitym wpływem wyżu. Weekend będzie chłodniejszy. W piątek i sobotę da się we znaki front, niedziela zaś już pod całkowitym wpływem wyżu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dni gorące w tym tygodniu przypadły na jego środek, weekend tak ciepły już nie będzie. Front chłodny najbliższej nocy oddziaływać będzie na linii Słubice-Suwałki i na południe od niej, Podkarpacie będzie ostatnim bastionem obszaru podwyższonego ciśnienia. W ciągu dnia jednak padnie i on, spodziewane są opady przelotne, lokalne burze i wzrost zachmurzenia w odniesieniu do dzisiaj, a zwłaszcza do wczoraj. Strefa frontowa pozostanie z nami do soboty, dopiero w niedzielę definitywnie opuści nasz kraj, nad którym rozbuduje się wyż. Koniec tygodnia spędzimy w napływającym z północnego zachodu powietrzu pochodzenia atlantyckiego, więc temperatura spadnie. To jednak nie jest koniec lata, o czym przekona nas dobitnie następny tydzień.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (13/14 września 2018) pozostaniemy jeszcze w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (14 września 2018) dostaniemy się już pod wpływ niżu znad Rosji i związanego z nim frontu chłodnego rozciągającego się od Europy Wschodniej, przez centralną część kontynentu aż po Alpy. Będziemy jeszcze w ciepłym, ale coraz bardziej wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (14/15 września 2018) w dalszym ciągu pogodę w południowo-wschodniej części naszego kraju kształtować będzie niż, którego centrum odsunie się nad Syberię, jednak front z nim związany będzie falował nad Europą Wschodnią i Środkową. Utrzyma się jeszcze napływ ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite. Przelotne opady deszczu, lokalnie także mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę w ciągu dnia (15 września 2018) początkowo pozostaniemy jeszcze w strefie odchodzącego powoli na południowy wschód frontu chłodnego, potem natomiast od zachodu rozbuduje się wyż znad Francji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwe zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16 września 2018) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Francji przemieści się najpierw nad Niemcy, a rano dotrze nad Sudety. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność od bardzo słabej do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (16 września 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie wyż przemieszczający się znad południowej Polski nad Ukrainę. Pozostaniemy w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza napływającej z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj