KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będzie silnie wiało. Groźny początek jesieni

Będzie silnie wiało. Groźny początek jesieni Porywy wiatru w poniedziałek, 24 września, godzina 06:00 dla obszaru m. Dukla / źródło: VentuSky

Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem. Porywy sięgać mogą nawet 90 - 100 kilometrów na godzinę. Największe zagrożenie będzie występować na obszarze gminy Dukla.

REKLAMA


W najbliższym czasie spodziewany jest szybki wzrost prędkości wiatru. Przewiduje się, że w nocy z niedzieli na poniedziałek jego prędkość średnia, zwłaszcza w środkowej i południowej części powiatu, osiągać będzie nawet 40 km/h - 50 km/h, a porywy nawet 90 km/h - 100 km/h. Najbardziej narażona na oddziaływanie zjawiska będzie Dukla oraz jej okolice. Kierunek wiatru: południowy.

Nad ranem w poniedziałek wiatr raptownie skręci na zachodni i północno-zachodni i wtedy już zjawisko wystąpi na całym obszarze powiatu. Prędkość średnia osiągać będzie 30 km/h - 40 km/h, a maksymalna - w porywach - 80 km/h. Wiatr powoli i stopniowo zacznie słabnąć w poniedziałek wieczorem, aczkolwiek do wtorku nadal okresami będzie porywisty.

Ważność ostrzeżenia: od godziny 21:00 w niedzielę (23.09) do godziny 18:00 w poniedziałek (24.09).

Zobacz także: Silny wiatr, chłód, deszcz i duże zmiany ciśnienia. Prognoza na poniedziałek i wtorek

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?