Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl


 
 

Deszcz, silny wiatr, chłód i wahania ciśnienia. W środku tygodnia za oknami nieprzyjemnie

W środku tygodnia deszczowo, wietrznie i chłodno, ciśnienie będzie się wahać. W środku tygodnia deszczowo, wietrznie i chłodno, ciśnienie będzie się wahać. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Polskę nasunął się kolejny niż, znacznie bardziej aktywny i głębszy od tego z ubiegłej nocy. Ciśnienie szybko spada, po południu deszczowe chmury spowiją całe Podkarpacie. Wzmagać zaczyna się także wiatr, który największą prędkość osiągnie jutro w ciągu dnia, w tylnej części niżu, po przejściu frontu chłodnego. Najbliższej nocy deszcz będzie ciągły, potem przelotny. W czwartek jeszcze jeden niż, czyli następne dawki deszczu i wiatru, aczkolwiek już nieco mniejsze od tych środowych. Do tego wszystkiego chłód i spore wahania ciśnienia.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (23/24 października 2018) będziemy pod wpływem głębokiego, aktywnego niżu, który znad Zatoki Fińskiej przemieści się nad Łotwę. Nad ranem nasunie się związany z owym niżem chłodny front atmosferyczny. Przez większą część nocy będziemy zatem w ciepłym powietrzu polarno-morskim, dopiero rano napłynie do nas powietrze chłodne, ale także polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami, szczególnie w drugiej połowie nocy, o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1004 hPa, będzie spadać.

W środę w ciągu dnia (24 października 2018) będziemy w tylnej części niżu, który przemieści się nad Rosję. Znajdziemy się w silnym strumieniu północno-zachodnim i właśnie z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami silny, porywisty, o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1000 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (24/25 października 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach w pierwszej połowie nocy do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (25 października 2018) dostaniemy się pod wpływ kolejnego, choć już płytszego niżu, który znad Bałtyku przemieści się nad Europę Wschodnią. Od zachodu nasunie się związany z nim ciepły front atmosferyczny, za którym w godzinach wieczornych napłynie nieco cieplejsze, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. Widzialność bardzo dobra pogarszająca się do dobrej, a przejściowo w strefie frontu ciepłego nawet do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, do późnego popołudnia będzie spadać, potem natomiast pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj