KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środek tygodnia: dużo słońca, ale noce będą chłodne. W czwartek o brzasku niecałe 8°C!

Środa i czwartek pogodne, popołudnia z komfortową temperaturą. Czwartkowa noc i poranek jednak zaskakująco zimne! Środa i czwartek pogodne, popołudnia z komfortową temperaturą. Czwartkowa noc i poranek jednak zaskakująco zimne! Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po rekordowo ciepłym czerwcu pierwszy dzień lipca również był upalny, ale w atmosferze zachodzą gruntowne zmiany, które spowodują, że następne dni już nie przyniosą gorąca. Zaczęło do nas napływać powietrze z północnego Atlantyku, zdecydowanie rześkie, w zasadzie cała Europa Środkowa dostała się w strumień cyrkulacji północno-zachodniej i odetchnęła od upałów. Południe Polski jest i pozostanie pod wpływem wyżu, środa oraz czwartek zapowiadają się pogodnie i popołudnia mają być naprawdę przyjemnie, ale noce, z uwagi na małe zachmurzenie i słaby wiatr, a okresami wręcz ciszę, totalnie nie będą przypominać o tym, że mamy lipiec - zwykle najcieplejszy miesiąc w naszym klimacie. W czwartek w najchłodniejszym momencie doby, czyli w okolicy wschodu słońca, zanotujemy niespełna 8°C - zdecydowanie nie będzie to noc odpowiednia do wypoczynku na świeżym powietrzu. W ciągu dnia oczywiście ociepli się nawet do 23°C. Będzie sucho, słonecznie i bez opadów.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (2/3 lipca 2019) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad północnego Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (3 lipca 2019) pozostaniemy w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (3/4 lipca 2019) pogodę wciąż kształtować będzie klin wyżu znad północnego Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (4 lipca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?