Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środku tygodnia spokojne lato. Zachmurzenie umiarkowane, w czwartek po południu 24°C

W środę i czwartek lato bez pogodowych ekstremów. Popołudniami temperatury komfortowe, zachmurzenie umiarkowane. W środę i czwartek lato bez pogodowych ekstremów. Popołudniami temperatury komfortowe, zachmurzenie umiarkowane. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W ostatnich dniach notowaliśmy ciągły napływ chłodnego powietrza prosto z północy. Cechowało się ono chwiejnością termodynamiczną i raczej niskimi temperaturami, w środku tygodnia sytuacja w atmosferze zacznie się zmieniać, kierunek adwekcji przyjmować zacznie coraz większą składową zachodnią, niestabilność będzie coraz niższa, a temperatura coraz wyższa. O ile w środę w ciągu dnia przy temperaturze dochodzącej do 22°C ma wiać jeszcze przeważnie umiarkowany wiatr i spodziewane są niedające opadów, lecz swobodnie rozwijające się chmury kłębiaste, o tyle w czwartek powietrze będzie już wyraźnie łagodniejsze, Cumulusów ubędzie, choć w ich miejsce pojawi się trochę chmur piętra wysokiego i średniego, ale przy usłonecznieniu i już słabszym wietrze temperatura osiągnie bez problemu 24°C i poczujemy, że to lipiec. Weekend będzie już gorący, ale temperatury jeszcze nie przekroczą 30°C. Stanie się to dopiero w tygodniu następnym, wtedy wrócą silne upały, podobne do tych czerwcowych.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (16/17 lipca 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Łotwy nad Białoruś. Utrzymywać się będzie napływ przetransformowanego powietrza z północy. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (17 lipca 2019) pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej. Nadal napływać będzie chłodne powietrze z północy. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (17/18 lipca 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Pozostaniemy w przetransformowanym, polarno-morskim powietrzu, napływającym z północy. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, pozostanie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (18 lipca 2019) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj