KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wiecha zawieszona na najwyższym punkcie VIVO! Krosno [ZDJĘCIA]

Wiecha zawieszona na najwyższym punkcie VIVO! Krosno [ZDJĘCIA] Fot. Łukasz Jaracz

4 lipca oficjalnie zawieszono wiechę symbolizującą zakończenie prac konstrukcyjnych dachu nowo budowanego centrum handlowego VIVO! Krosno. Uroczystość odbyła się w obecności przedstawicieli władz miasta. Krośnieński obiekt będzie trzecim pod tą marką parasolową w Polsce. Otwarcie centrum zaplanowano na początek czwartego kwartału 2017 roku.

REKLAMA


- Pierwszy raz spotkaliśmy się tutaj w listopadzie, była tylko przysłowiowa "dziura w ziemi" - mówił Przemysław Wardęga z IMMOFINANZ Services Poland Sp. z o.o. Zobacz relację z wmurowania kamienia węgielnego: VIVO! Krosno: w środę wmurowano kamień węgielny [ZDJĘCIA]

Od tamtej pory VIVO! Krosno osiągnęło już docelową wysokość 12 metrów. Zakończono prace przy budowie dachu. Dotychczas wykonano 65% planowanych prac. Obecnie trwa zamykanie bryły budynku oraz montaż ścianek działowych i instalacji wewnątrz obiektu. Ponadto na zewnątrz przyszłego centrum handlowego prowadzi się także prace w zakresie układu drogowego oraz parkingów.

- Nasz projekt w Krośnie stanowi kolejne niezwykle ważne ogniwo dla dalszego rozwoju IMMOFINANZ w sektorze handlowym w Polsce. Rozpoczynamy odliczanie do momentu, w którym oddamy w ręce mieszkańców miasta i regionu projekt, który zapewni im nową jakość w zakresie doświadczeń zakupowych - powiedziała podczas ceremonii zawieszenia wiechy Magdalena Kowalewska z IMMOFINANZ.

- Tworząc bryłę tego centrum zależało nam, aby projekt architektoniczny nawiązywał do tradycji miasta i regionu, stąd w konstrukcji VIVO! zastosowaliśmy szczególnie wiele charakterystycznych dla Krosna elementów szkła - dodała.

VIVO! Krosno jest zlokalizowane przy ulicy Bieszczadzkiej, na działce o łącznej powierzchni sześciu hektarów. Centrum handlowe będzie miało powierzchnię najmu ponad 21.000 m kw. Oryginalnie w jego skład miało wejść łącznie 60 lokali usługowo-handlowych, jednak wraz z postępującym procesem komercjalizacji oraz dużym zainteresowaniem najemców postanowiono zmodyfikować plan centrum i zwiększyć liczbę sklepów do 70.

Uroczyste zawieszenie wiechy odbyło się w obecności przedstawicieli władz samorządowych. Starosta Jan Juszczak mówił, że praktycznie codziennie widzi postęp prac z pobliskiego starostwa.

- Jestem przekonany, że terminy zostaną dotrzymane. Ta budowa wzbudza zainteresowanie przejeżdżających nasza obwodnicą, ale i mieszkańców, którzy przychodzą w tę okolicę. Każdego dnia obserwują nowe rzeczy, to jest żywy przykład, że ta inwestycja jest prowadzona bardzo intensywnie - stwierdził prezydent Krosna, Piotr Przytocki.

Marki obecne w VIVO! Krosno: Kino Helios, H&M, Media Markt, RESERVED, House, CROPP, SiNSAY, Home&You, Martes Sport, CCC, FRAC, Feniks, Maxi Moda, Evenement, biuro podróży Travelplanet, Rossmann, BIG STAR, 4F, Telepizza, Grycan, Cosmedica, Apart, Deichmann, Hebe, Cyfrowy Polsat Plus, JYSK, SMYK oraz Pepco.

Zobacz także:
- VIVO! Krosno: JYSK zajmie 1 100 m kw.
- Deichmann, Hebe i Cyfrowy Polsat Plus. Kolejne marki w VIVO!
- Lody Grycan w VIVO! Krosno. Znamy kolejnych najemców
- Nowe marki w VIVO! W Krośnie pojawi się Telepizza,
- FRAC w VIVO! Krosno. Dołączają lokalni najemcy,
- Home&You, Martes Sport oraz CCC w VIVO! Krosno,
-
RESERVED i trzy inne marki odzieżowe LPP w VIVO! Krosno,
-
VIVO! Krosno: w środę wmurowano kamień węgielny [ZDJĘCIA],
-
Kino Helios powstanie w Krośnie. Będzie w Galerii VIVO! Krosno,
-
Powstanie centrum handlowe VIVO! Otwarcie zaplanowano na przyszły rok,
-
Przy Bieszczadzkiej powstanie VIVO! Krosno - nowa galeria handlowa.

red.
Fot. Łukasz Jaracz

 • autor: red.

6 komentarzy

 • córka leśnika

  VIOLA a pokaż mi inwestycję nie służącą do oskubania portfeli mieszkańców. Zejdź na ziemię.

  Zgłoś nadużycie córka leśnika piątek, 07, lipiec 2017 13:28 Link do komentarza
 • Viola

  Kolejna inwestycja służąca tylko i wyłącznie do oskubania portfeli mieszkańców, które w wielu wypadkach zasilane są pieniędzmi zarobionymi na emigracji, brak natomiast poważnych inwestycji w miejsca pracy, brak zainteresowania stworzeniem zachęcających warunków do powstawania i rozwoju firm produkcyjnych, ignorancja wobec wyjeżdżających co roku młodych i zdolnych ludzi, patrzeć tylko jak Krosno powita ochoczo tłumy islamskich imigrantów

  Zgłoś nadużycie Viola środa, 05, lipiec 2017 20:31 Link do komentarza
 • Wosio

  Może na otwarcie galerii zaprosicie byłych właścicieli gruntów na której powstaje galeria ?

  Zgłoś nadużycie Wosio środa, 05, lipiec 2017 13:21 Link do komentarza
 • koko

  Zakaz handlu w Niedziele zmiecie z powierzchni ziemi te sklepy. Oby był tylko ograniczony np. do 13:00godz.

  Zgłoś nadużycie koko środa, 05, lipiec 2017 10:08 Link do komentarza
 • A

  Dobrze by było ściągnąć jeszcze znane marki, jak Orsay, Stradivarius, Camayeu, zeby rzeczywiście nie było po co jeździć do Rzeszowa. I zeby z sąsiednich miejscowości klienci także wybierali Krosno, z nie Rzeszów.
  TAka galeria jest też szansą dla Krosna, żeby przyjeżdżających zatrzymać w mieście, sciągnąć np do innych sklepów, do rzemieślników, na rynek itp. Teraz kwestia odpowiedniej reklamy miasta tuż obok galerii.

  Zgłoś nadużycie A wtorek, 04, lipiec 2017 18:29 Link do komentarza
 • kołek

  I to jest MARKETING przez wielkie "M". Już nie 60 a 70 sklepów, a dlaczego? Może na większe, drogie powierzchnie
  nie ma chętnych? Kilka dni temu z potencjalnych 60-ciu sklepów wynajętych było 27.
  Czy to nie porażka marketingowa? Umowy są 10-letnie? A może 15-letnie? Czynsz 40 EURO za mkw? czy może 50?
  No i ci wielcy giganci płacą najwyżej ułamek z tego co ci malutcy.

  Zgłoś nadużycie kołek wtorek, 04, lipiec 2017 17:33 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?