Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Czwartek z deszczami świętojańskimi. W środę do 22 °C, w czwartek tylko 16 °C

W środę zacznie nasuwać się strefa niżu. Padać jednak jeszcze nie będzie W środę zacznie nasuwać się strefa niżu. Padać jednak jeszcze nie będzie Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ekspansja chłodu postępuje dalej, chłodne masy powietrza polarno-morskiego zaczynają one docierać nawet nad północną część Morza Śródziemnego. Z tego typu zmianami w polu termobarycznym nad Europą wiąże się również przesunięcie prądu strumieniowego nad południową część kontynentu. Już jutro powstanie tam aktywny ośrodek niżowy, który przyniesie nam opady deszczu i chłód w czwartek.

REKLAMAJuż w środę kierunek wiatru zmieni się z północno-zachodniego (występującego dzisiaj) na wschodni i północno-wschodni, co będzie jednym z pierwszych objawów zachodzących zmian. W trzeci dzień tygodnia jednak u nas jeszcze padać nie będzie, ale już w czwartek oczekujmy brzydkiej, chłodnej i deszczowej pogody.

W nocy z wtorku na środę utrzyma się jeszcze wpływ szybko słabnącego klina wyżu atlantyckiego. Nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie wolno spadać.

W środę w ciągu dnia klin wyżu szybko zaniknie, a nad region zacznie nasuwać się niż, który znad Dolnej Austrii przemieści się nad Morawy, a pod wieczór nad Słowację. Pozostaniemy w starej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z północnego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr słaby, wschodni-północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.


Czwartek będzie chłodny, wilgotny i deszczowy. Źródło: Wetterzentrale.de, GFS

W nocy ze środy na czwartek będziemy pod wpływem aktywnego niżu znad Słowacji z frontem okluzji. Pozostaniemy w tym samym, starym powietrzu polarno-morskim, napływającym z północnego zachodu. Zachmurzenie duże, tylko wieczorem możliwe jeszcze przejaśnienia. W drugiej połowie nocy zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura minimalna od 11 °C do 12 °C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność początkowo bardzo dobra, z upływem nocy, a zwłaszcza w opadach deszczu, pogarszająca się do umiarkowanej, od 3 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa i będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który znad Słowacji w ciągu dnia przemieści się nad zachodnią Ukrainę, i związanego z nim frontu okluzji. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, w pierwszej części dnia całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, północno-wschodni, skręcający na północny, a następnie na północno-zachodni, w porywach do 12 m/s (43 km/h). Widzialność rano słaba i umiarkowana, od 2 km do 8 km, w drugiej części dnia poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie  wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mk

  • autor: mk

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj