Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Po piątku z burzami, weekend upalny i na ogół słoneczny. Będzie powyżej 30 °C!

W sobotę zacznie napływać upalna masa powietrza W sobotę zacznie napływać upalna masa powietrza

Nad Polską zalega front chłodny. Rozciąga się on aktualnie od Warmii po zachodnią Opolszczyznę, na zachód od tej strefy napływa chłodne powietrze polarno-morskie, pozostała część kraju, w tym i my, nadal w powietrzu pochodzenia zwrotnikowego. Tak jak sugerowano w poprzednich wpisach, u nas chłodu próżno oczekiwać, front zatrzyma się nad wspomnianą powyżej strefą, a potem w wyniku zafalowania, czyli powstałego w jego strefie płytkiego ośrodka niżowego, zmieni znak na ciepły i w konsekwencji w weekend ponownie nad całą Polską zalegać będzie gorąca, a miejscami i upalna masa powietrza zwrotnikowego.

REKLAMA



Mieszkańców Podkarpacia natomiast czeka jeszcze burzowy piątek, w sobotę burze zanikną, lecz pojawi się upał - temperatura przekroczy 30 °C. Bardzo możliwe, że nadchodzące dni będą najcieplejszymi dobami tego roku.

W nocy z czwartku na piątek znajdziemy się w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego i związanego z nim chłodnego frontu atmosferycznego. Wciąż pozostawać będziemy jednak w ciepłym wycinku niżu, w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie duże, możliwe przelotne opady deszczu. Nad ranem miejscami zamglenia. Temperatura minimalna od 18 °C do 19 °C. Widzialność umiarkowana i dobra, od 3 km do 20 km. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie w miarę stabilne.

W piątek w ciągu dnia region pozostanie w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 26 °C do 27 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny, tylko w czasie burz zmienny. Widzialność dobra, od 10 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę ogólna sytuacja baryczna nie ulegnie istotnym zmianom. Z południa wciąż napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże, następnie niebo niewidoczne. Bez opadów, ale w drugiej części nocy mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 16 °C do 17 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra przechodząca w bardzo złą, od 0,1 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie stabilne.

W sobotę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna przy powierzchni ziemi wciąż nie ulegnie istotnym zmianom. Z południa zacznie napływać upalne i suche powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Bez opadów. Temperatura maksymalna od 30 °C do 31 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne, ze względu na stres gorąca i obniżone, lekko wahające się ciśnienie, niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad Wysp Brytyjskich. Z południa wciąż napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i bez opadów. Temperatura minimalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, na ogół wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie stabilne.

W niedzielę w ciągu dnia ogólna sytuacja baryczna nie zmieni się względem poprzedzającej dzień nocy. Pozostaniemy w upalnej masie powietrza zwrotnikowego, napływającej z południa. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające do umiarkowanego. Na ogół bez opadów, jedynie lokalnie, późnym popołudniem, niewykluczony przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna od 30 °C do 31 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie w miarę stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj