KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


W poniedziałek i wtorek trochę chmur, trochę słońca. Napływa ciepłe i wilgotne powietrze

W poniedziałek gradient ciśnienia nad Polską będzie niewielki. Początek dnia jesienny, potem coraz przyjemniej, ze słabym wiatrem W poniedziałek gradient ciśnienia nad Polską będzie niewielki. Początek dnia jesienny, potem coraz przyjemniej, ze słabym wiatrem Fot. sxc.hu

Jeden rzut oka na rozkład ciśnienia w Europie pozwala nam zdiagnozować sytuację synoptyczną - Polska wciąż znajduje się pomiędzy niżem zachodnioeuropejskim a obszarem lekko podwyższonego ciśnienia znad Europy Południowo-Wschodniej. Nad Węgry i Bałkany sięga zaś klin geopotencjału widoczny na mapach górnych. W takiej sytuacji do naszego kraju wciąż napływa ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Nie inaczej będzie w poniedziałek i wtorek. W pierwszy dzień tygodnia bez opadów, choć w nocy i rano możliwa mgła, we wtorek może zdarzyć się słaby, przelotny deszcz.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek pozostaniemy w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów, ale lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, zwłaszcza nad ranem. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Cisza i wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra spadająca do złej, od 0,2 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia pozostaniemy na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Z południowego zachodu w dalszym ciągu napływać będzie ta sama, ciepła i wilgotna masa powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Bez opadów. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 20 °C do 21 °C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej, od 0,2 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek ogólna sytuacja w regionie nie zmieni się w sposób istotny i pozostaniemy jeszcze na skraju odsuwającego się wyżu znad Europy Wschodniej. Wciąż napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów, ale w drugiej połowie nocy i rano lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do złej, od 0,2 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia wpływ wyżu bardzo szybko zaniknie, natomiast z upływem dnia dostaniemy się pod wpływ pogłębiającego się niżu znad Bałtyku. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim, napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Niewykluczony przelotny, słaby opad deszczu. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, wcześnie rano wschodni, z biegiem dnia skręcający na południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 0,8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?