Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Będzie jeszcze chłodniej. We wtorek nad ranem -10 °C

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Na mapach ciśnienia śledzimy potężny wyż, którego centrum znajduje się w tej chwili nad Irlandią, gdzie ciśnienie dochodzi do 1037 hPa. W kolejnych godzinach wyż będzie się umacniał i przemieszczał nad Morze Celtyckie, w poniedziałek w południe izobara 1040 hPa przebiegać będzie przez zachodnią i północną Francję, Kanał La Manche, Anglię i Irlandię, także w Polsce ciśnienie będzie rosnąć. Nad wschodnią i południowo-wschodnią Europą wyraźna cyrkulacja cyklonalna, czyli dominacja niżów, najaktywniejsze z nich są w tej chwili nad Adriatykiem i nad Rosją.

REKLAMAW obszarze przejściowym pomiędzy tymi układami barycznymi odbywa się spływ powietrza niemal prosto z północy na wysokości 500 m i 1400 m, na wysokości 2800 m powietrze napływa z NNW. Jest to powietrze arktyczne w czystej postaci, dlatego trzyma całodobowy, wyraźny mróz. To nie zmieni się w poniedziałek i wtorek, kiedy to nawet w ciągu dnia temperatura nie zbliży się choćby do -5 °C, dodatkowo przy okresami umiarkowanym wietrze z północy i północnego zachodu. Nie zapomnijmy więc o dostosowaniu się do takich warunków - to już naprawdę stosowny moment na wyciągnięcie z szaf ciepłych kurtek, rękawic i szalików, o ile oczywiście dotychczasowe ochłodzenie kogoś do tej decyzji jeszcze nie przekonało.


Początek tygodnia będzie mroźny. Okresami słabo poprószy śnieg. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z niedzieli na poniedziałek znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy silnym wyżem przemieszczającym się znad Irlandii nad Morze Celtyckie a niżem znad Bałkanów. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -9 °C do -8 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy bardzo silnym wyżem znad Morza Celtyckiego a aktywnym niżem przemieszczającym się znad Bułgarii nad Ukrainę. Z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 °C do -6 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek znajdziemy się w obszarze wysokiego ciśnienia związanego z bardzo silnym wyżem znad Francji, jednak w regionie wciąż oddziaływać będzie front okluzji związany z niżem znad Ukrainy. Pozostaniemy w zimnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -10 °C do -9 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia dostaniemy się pod wpływ bardzo silnego wyżu znad Francji, jednak w pierwszej części dnia będzie oddziaływał jeszcze rozmywający się front okluzji. Nadal z północy napływać będzie zimne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, a pod wieczór możliwe nawet rozpogodzenia. Początkowo zanikające, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -8 °C do -7 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa i będzie rosnąć. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj