Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Znowu będzie porywiście wiać. Piątkowe opady śniegu poprzedzą odwilż

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Na mapach powierzchni izobarycznej 300 hPa widać potężny prąd strumieniowy, w którego rdzeniu prędkość wiatru przekracza 360 km/h. To wpływa na wysoką aktywność frontu polarnego i cyrkulacji strefowej, która ponownie przyniesie u nas ocieplenie wraz z silnym wiatrem. Przed wzrostem temperatury jednak spodziewane są opady śniegu powodujące przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej, w weekend natomiast temperatury maksymalne będą dodatnie, spadnie deszcz i deszcz ze śniegiem, pokrywa zacznie powoli topnieć. Największa prędkość wiatru spodziewana jest w nocy z czwartku na piątek.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek znajdować się będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad północnego Bałtyku nad Finlandię i związanego z nim systemu frontów atmosferycznych - początkowo ciepłego, następnie chłodnego. Pozostaniemy w mocno przetransformowanym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego i całkowitego. Opady śniegu, w drugiej połowie nocy okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -7 °C do -6 °C. Wiatr dość silny i silny, porywisty, w porywach do 20 m/s (72 km/h), południowy. Widzialność zła do dobrej, od 0,5 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie spadać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia będziemy pod wpływem bardzo aktywnego niżu przemieszczającego się szybko znad Morza Północnego nad Bałtyk. Późnym popołudniem dotrze związany z nim front ciepły. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana do dobrej, od 3 km 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, przed południem zacznie szybko spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę znajdować się będziemy pod wpływem tego samego, aktywnego niżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad Białoruś. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, a przejściowo nawet w deszcz. Temperatura minimalna od -1 °C do 0 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 5 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W sobotę w ciągu dnia od zachodu dostaniemy się pod wpływ kolejnego aktywnego i głębokiego niżu przemieszczającego się szybko, znad Norwegii nad Morze Bałtyckie. Od zachodu również nasuwać się będzie związany z nim ciepły front atmosferyczny, za którym z zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr umiarkowany, zachodni, skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy pod wpływem tego samego, aktywnego i głębokiego niżu przemieszczającego się znad Bałtyku w rejon Zatoki Fińskiej. Nad regionem przemieści się także związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym w drugiej połowie nocy zacznie napływać chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie początkowo całkowite, w drugiej połowie nocy możliwe przejaśnienia, a nawet krótkotrwałe rozpogodzenia. Początkowo opady deszczu. Temperatura minimalna od 1 °C do 2 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w stefie frontu chłodnego w porywach do 18 m/s (65 km/h), południowo-zachodni skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana do bardzo dobrej, od 8 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia znajdować się będziemy w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie falującego frontu atmosferycznego rozciągającego się na obszarze Europy Południowej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, pod wieczór możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 °C do 3 °C. Wiatr umiarkowany, zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj