KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na termometrach wiosna! W środę i czwartek będzie 16 °C!

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Dwa dni temu dotarło do nas powietrze arktyczne z dalekiej północy, w środę napłynie bardzo ciepłe z dalekiego południa, aż znad północnej Afryki i Morza Śródziemnego - gdyby to była końcówka I dekady kwietnia lub okres późniejszy w półroczu ciepłym, mówilibyśmy już o powietrzu zwrotnikowym, aktualnie jeszcze kontynent jest zbyt chłodny i powietrze przepływając nad nim szybko się transformuje, musimy więc klasyfikować je jako polarno-morskie ciepłe. Bez względu jednak na jego klasyfikację, jest to powietrze ciepłe, a zatem w połowie tygodnia na pewno nie zmarzniemy. Na niebie będzie jednak trochę więcej chmur aniżeli chociażby dziś czy w poniedziałek.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę pozostaniemy na skraju słabnącego wyżu znad Europy Wschodniej. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5 °C do 6 °C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia dostawać zaczniemy się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia znad Niemiec. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne, przechodzące w obojętne.


W połowie tygodnia napływać będzie ciepłe powietrze z południa. Temperatura przekroczy 15 °C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy ze środy na czwartek znajdziemy się w płytkiej zatoce niżu znad Morza Północnego. Wciąż z południa napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura minimalna od 7 °C do 8 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia będziemy w zasięgu oddziaływania zatoki rozległego niżu znad Europy Północno-Zachodniej, która znad Polski przemieści się nad Morze Bałtyckie. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającego z południa. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?