KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najbliższe dwa dni z przyjemną pogodą. Sprawdź prognozę na środę i czwartek

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Od soboty wieczór nad Polską znajduje się front atmosferyczny, który faluje - powstają na nim bardzo płytkie ośrodki niżowe, których ruch i rozwój jest trudny do prognozowania nawet przez najnowocześniejsze superkomputery, obszar na południowy wschód od strefy Górny Śląsk - Lubelszczyzna jest jeszcze w ciepłej masie powietrza, obszar na północny zachód od tej strefy w powietrzu zdecydowanie chłodniejszym. My pozostajemy w strefie całkiem przyjemnej, wyżowej pogody z wysokimi, lecz nie dającymi żadnych powodów do narzekań temperaturami, tak będzie do czwartku - potem napłynie do nas upalne powietrze zwrotnikowe, w weekend temperatura powietrza przekroczy, po raz pierwszy w tym roku, 30 °C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Irlandii. Z południowego zachodu wciąż napływać będzie ciepłe, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność bardzo dobra, od 25 km do 50 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli rosnąć.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu klina wyżu przemieszczającego się znad Irlandii. Pozostaniemy w tej samej masie powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 23 °C do 24 °C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 30 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w zasięgu klina wyżu, którego centrum przemieści się nad Morze Północne. Wciąż napływać będzie ta sama, ciepła, polarno-morska masa powietrza. Zachmurzenie małe i bez opadów. Temperatura minimalna od 13 °C do 14 °C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 40 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie stabilne.

W czwartek w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się istotnie względem poprzedzającej dzień nocy. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 24 °C do 25 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?