KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia z kilkunastostopniowym mrozem, także w ciągu dnia. Przeczytaj prognozę pogody

Do końca tygodnia pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Trzymać będzie kilkunastostopniowy mróz. Do końca tygodnia pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Trzymać będzie kilkunastostopniowy mróz. Fot. PixaBay

Zaczęło do nas napływać mroźne, arktyczne powietrze, ciśnienie wzrasta, a mróz jest coraz silniejszy. Koniec tygodnia zapowiada się bardzo zimny, zarówno w ciągu dnia jak i nocami bez przerwy trzymać będzie kilkunastostopniowy mróz.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek znajdziemy się pomiędzy wałem wysokiego ciśnienia rozciągającym się na obszarze od Niemiec, przez Skandynawię, po północną Rosję, a układem niskiego ciśnienia oddziałującym w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Z północnego wschodu napływać będzie bardzo mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -17°C do -16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie rosnąć.

W piątek w ciągu dnia będziemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Niemiec, przez Skandynawię, po północną Rosję. Z północnego wschodu wciąż napływać będzie bardzo mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -15°C do -14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę będziemy w zasięgu wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku, przez Europę Zachodnią, Środkową, aż po północną Rosję. Pozostaniemy w bardzo mroźnym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie umiarkowane i duże, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -19°C do -18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy również w tym samym, bardzo mroźnym, arktycznym powietrzu. Zachmurzenie umiarkowane. Możliwe słabe opady śniegu i pyłu diamentowego. Temperatura maksymalna od -17°C do -16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i doba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Nadal napływać będzie to samo, mroźne, arktyczne powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe słabe opady śniegu i pyłu diamentowego. Temperatura minimalna od -23°C do -22°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia pozostaniemy w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku, przez część Europy Zachodniej, Europę Środkową, po Rosję. Będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -15°C do -14°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?