Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Przez cały dzień kilkunastostopniowy mróz. Poniedziałek i wtorek lodowato zimne

Znaczny obszar Europy, w tym Polska, są w strefie napływu powietrza z Arktyki. Poniedziałek i wtorek z silnym mrozem. Znaczny obszar Europy, w tym Polska, są w strefie napływu powietrza z Arktyki. Poniedziałek i wtorek z silnym mrozem. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W pierwszej połowie tygodnia w centrum potężnego wyżu znad Skandynawii ciśnienie osiągnie 1058 hPa. Nie ma szans na to, aby tak potężny antycyklon odpuścił w jeden czy dwa dni, dlatego z mrozem pomęczymy się jeszcze przez jakiś czas. Do czwartku włącznie będzie on siarczysty, całodobowo utrzyma się temperatura rzędu minus kilkunastu stopni Celsjusza. Nadal napływa mroźne, arktyczne powietrze z północnego wschodu.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26 lutego 2018) pozostaniemy w zasięgu bardzo silnego wyżu znad północnej Skandynawii. Z północnego wschodu napływać będzie mroźne powietrze arktyczne. Zachmurzenie umiarkowane, okresami słabe opady pyłu diamentowego i śniegu. Temperatura minimalna od -18°C do -17°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, zacznie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (26 lutego 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie wyż znad Skandynawii. Pozostaniemy w mroźnej, arktycznej masie powietrza, napływającej z północnego wschodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane, słabe opady pyłu diamentowego. Temperatura maksymalna od -13°C do -12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 lutego 2018) pozostawać będziemy na skraju wyżu znad Skandynawii, w tej samej, bardzo mroźnej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -17°C do -16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (27 lutego 2018) znajdziemy się w obszarze przejściowym pomiędzy wyżem znad Skandynawii a niżem znad Bałkanów. Nad Pogórze Karpackie nasunie się strefa mało aktywnego frontu okluzji. Utrzyma się nad Polską mroźne, arktyczne powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od -14°C do -13°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie się lekko waha. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

 • autor: Redakcja

6 komentarzy

 • prośba serio

  Dajcie jakąś informację o obchodach Dnia Pamięci o żołnierzach wykletych w Krośnie, ok? czy macie to gdzieś?

  Zgłoś nadużycie prośba serio wtorek, 27, luty 2018 09:44 Link do komentarza
 • 1 marca

  Mimo mrozu zapalmy znicze żołnierzom niezłomnym w walce z ubecją i ruskim nkwd - na ul.Portiusa, na ul. Blich i na cmentarzu pod pomnikiem.Chwała bohaterom

  Zgłoś nadużycie 1 marca poniedziałek, 26, luty 2018 18:50 Link do komentarza
 • w szoku

  Temat o pogodzie a wy tu prawie urodziny hitlera sobie obchodzicie?

  Zgłoś nadużycie w szoku niedziela, 25, luty 2018 23:45 Link do komentarza
 • precz z antychrystem Dyzmą

  @ciekawość komuch Dyzma pokarze się 1 marca z obowiązku a nie z przekonania. Komuch zawsze będzie komuchem

  Zgłoś nadużycie precz z antychrystem Dyzmą niedziela, 25, luty 2018 18:59 Link do komentarza
 • j...

  Nie całe jest czerwone. Już od 2011 roku, z tej okazji odprawiana jest Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych - Bazylika Kolegiacka „Fara” w Krośnie. Po mszy złożenie wiązanek pod tablicą „W hołdzie ofiarom terroru komunistycznego” przy ul. Portiusa 4
  Wykłady, odsłonięcia tablic, wystawy, koncerty. W ubiegłym roku był Koncert Pamięci Żołnierzy Wyklętych w wykonaniu Tadeusza Polkowskiego (Tadek Firma Solo)

  W tym roku powinno być dla odmiany uroczyste zdjęcie przez prezydenta Krosno tablic wdzięczności Armii Czerwonej, na pomniku odnowionym z wykorzystaniem funduszy, które powinny być przeznaczone na patriotyczne upamiętnienia. Treść napisów na tych tablicach powinna stać się tematem lekcji historii we wszystkich krośnieńskich szkołach.

  Zgłoś nadużycie j... niedziela, 25, luty 2018 18:28 Link do komentarza
 • ciekawość

  Czy czerwone Krosno będzie obchodzić 1 marca Dzień Żołnierzy Wyklętych?

  Zgłoś nadużycie ciekawość niedziela, 25, luty 2018 16:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj