KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę gorąco, ale pojawią się burze. W czwartek deszcz i chłodniej

W środę i czwartek okresami będzie padać. Zwłaszcza w środę możliwe również burze. W środę i czwartek okresami będzie padać. Zwłaszcza w środę możliwe również burze. Fot. PixaBay

Jesteśmy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia, chociaż dziś na pogodę narzekać nie możemy - jest ciepło, słonecznie i jeszcze sucho, a zwykłego obserwatora o sytuacji synoptycznej przekonać mogą jedynie wskazania choćby zwykłego domowego barometru. Kierunek napływu zmienia się z południowo-zachodniego na południowy, już w nocy dotrze do nas już powietrze pochodzenia zwrotnikowego, przepływające m.in. przez Morze Śródziemne, a stamtąd dalej na północ w końcu docierając nad Podkarpacie.

REKLAMA


Jest to powietrze niestabilne, co oznacza jego dużą skłonność do zjawisk konwekcyjnych w postaci burz i opadów przelotnych, a w obszarze objętym wpływem niżu i w sąsiedztwie falującego frontu atmosferycznego te tworzyć się będą bez problemu. Towarzyszyć im może przede wszystkim lokalny, intensywny opad deszczu, w obrębie obszaru objętego cyrkulacją komórki burzowej może wystąpić także przejściowo porywisty wiatr, jednak ze względu na co najwyżej umiarkowane ścinanie wiatru porywy te nie będą nadzwyczaj groźne. W czwartek chłodniej, będzie sporo chmur i także spadnie deszcz.

W nocy z wtorku na środę znajdować się będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia z centrum nad Morzem Północnym i ośrodkiem wtórnym nad Zatoką Genueńską. Z południa zacznie napływać ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, od 10 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia z centrami nad Morzem Północnym, Skandynawią i ośrodkiem wtórnym nad Zatoką Genueńską, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Będzie zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze. Temperatura maksymalna od 25 °C do 26 °C. Wiatr słaby, jedynie w strefie burz miejscami przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie będzie się wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1011 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w strefie pofalowanego, chłodnego frontu atmosferycznego związanego z rozległym układem niskiego ciśnienia. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsze i wilgotne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem tego samego, rozległego niżu rozciągającego się od Morza Barentsa i Skandynawii, Europę Środkową, aż po Morze Śródziemne, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w nieco chłodniejszym i wilgotnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?