KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga, burze z gradem na Podkarpaciu

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

W środę po południu i wieczorem na Podkarpaciu mogą wystąpić burze z gradem - ostrzega IMGW-PIB. Spadnie od 15 mm do 25 mm deszczu, lokalnie do 35 mm. Burzom towarzyszyć będzie wiatr, którego porywy mogą sięgnąć do 75 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 14 do północy.

REKLAMA


Dziś (20.05) w ciągu dnia będziemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia z centrami nad Morzem Północnym, Skandynawią i ośrodkiem wtórnym nad Zatoką Genueńską, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego.

Z południa napływać będzie gorące i wilgotne powietrze zwrotnikowe. Temperatura maksymalna od 25 °C do 26 °C. Wiatr słaby, jedynie w strefie burz miejscami przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 20 km. Ciśnienie będzie się wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1011 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek pozostaniemy w strefie pofalowanego, chłodnego frontu atmosferycznego związanego z rozległym układem niskiego ciśnienia. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsze i wilgotne, polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, przez noc nieznacznie wzrośnie.

W czwartek w ciągu dnia będziemy pod wpływem tego samego, rozległego niżu rozciągającego się od Morza Barentsa i Skandynawii, Europę Środkową, aż po Morze Śródziemne, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w nieco chłodniejszym i wilgotnym, polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15 °C do 16 °C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie powoli rosnąć. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mg/ma

  • autor: mg/ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?