KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koniec tygodnia z przewagą chmur. Okresami będzie padać

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

Dziś krótko po północy ciepłe powietrze zwrotnikowe, zalegające w regionie od wtorku wieczór, zostało wyparte przez znacznie chłodniejsze i także wilgotne powietrze polarno-morskie. Niestety - wzrost ciśnienia niewiele pomoże w ciągu najbliższych godzin, gdyż i tak pozostaniemy na skraju rozległego układu niskiego ciśnienia i związanych z nim frontów atmosferycznych. Do końca tygodnia czeka nas wilgotna, chłodnawa pogoda z przewagą chmur i okresowymi opadami deszczu.

REKLAMAKoniec tygodnia chłodny, z przewagą chmur i dużą wilgotnością. Okresami będzie padać. Źródło: Wetter3.de, GFS

W nocy z czwartku na piątek pozostaniemy w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od Morza Barentsa po Morze Śródziemne, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Okresami również mgła. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej, od 0,8 km do 8 km. Ciśnienie przez noc nieznacznie wzrośnie, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza osiągnie 1021 hPa.

W piątek w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Pozostaniemy także w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającej z zachodu. Zachmurzenie całkowite, okresami słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna od 12 °C do 13 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę dostaniemy się pod wpływ niżu znad Adriatyku, w strefie oddziaływania związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz lub mżawka. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, od 2,5 km do 10 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia sytuacja baryczna nie zmieni się względem poprzedzającej dzień nocy. Pozostaniemy pod wpływem niżu znad Adriatyku, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego. Nadal napływać będzie ta sama, chłodna i wilgotna, polarno-morska masa powietrza. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 °C do 19 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie będzie powoli spadać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1012 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę będziemy w zasięgu oddziaływania zatoki niżu znad Adriatyku, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego, w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Będzie zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 °C do 11 °C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba do umiarkowanej, od 1 km do 8 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia sytuacja baryczna w regionie nie zmieni się w sposób istotny. Będziemy w starej - mocno przetransformowanej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 °C do 17 °C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 20 km. Ciśnienie będzie się lekko wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1014 hPa. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?