KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend umiarkowanie ciepły. W sobotę po południu może przelotnie popadać

W sobotę w drugiej połowie dnia może popadać lub zagrzmieć. Będzie umiarkowanie ciepło. W sobotę w drugiej połowie dnia może popadać lub zagrzmieć. Będzie umiarkowanie ciepło. Fot. PixaBay

W nadchodzący weekend czeka nas umiarkowany typ pogody, w sobotę z opadami przelotnymi i możliwością burz, w niedzielę już słonecznie, sucho i bez opadów, a także dość ciepło.

REKLAMA


W nocy z piątku na sobotę pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Rumunii. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie, bez opadów. Temperatura minimalna od 8 °C do 9 °C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km do 45 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, przez noc nieznacznie spadnie.

W sobotę w ciągu dnia od zachodu dostaniemy się pod wpływ niżu znad Cieśnin Duńskich. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe, po południu stopniowo wzrastające do umiarkowanego i dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 22 °C do 23 °C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy, skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 10 km 30 km. Ciśnienie będzie się wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1012 hPa. Warunki biometeorologiczne obojętne, po południu przechodzące w niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę sięgnie nas słaby klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w tej samej masie powietrza polarno-morskiego. Początkowo zachmurzenie duże, jednak z upływem nocy postępujące od zachodu liczne przejaśnienia i rozpogodzenia. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo możliwa cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do bardzo słabej, od 0,3 km do 15 km. Ciśnienie będzie wzrastać, o północy jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1018 hPa.

W niedzielę będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, bez opadów. Temperatura maksymalna od 21 °C do 22 °C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 15 km do 50 km. Ciśnienie będzie się lekko wahać, w południe jego wartość po redukcji do poziomu morza wyniesie 1018 hPa. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?